REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Takiego serialu jeszcze w Polsce nie było. "Rafi" to produkcja inna niż wszystkie

„Rafi” to serial komediowy z elementami fantastycznymi - nowa polska produkcja, która w październiku zadebiutowała w Polsat Box Go. Pomysł na tę fabułę zrodził się w głowach małżeństwa, Pawła Domagały i Zuzanny Grabowskiej, którzy grają w „Rafim” główne role. I trzeba przyznać, że jest to koncept wyróżniający serial na tle rodzimej konkurencji.

10.10.2023
19:06
rafi serial polsat box go paweł domagała
REKLAMA

Paweł Domagała i jego żona, Zuzanna Grabowska, we współpracy z Telewizją Polsat i TFP - producentem wykonawczym - zaangażowali się w proces developmentu projektu "Rafi", a następnie wcielili się w role tytułowego bohatera i Melki. Składająca się z dziesięciu epizodów produkcja najpierw zadebiutowała w Polsat Box Go, a następnie trafi również na antenę Polsatu. Już teraz można przypuszczać, że wzbudzi nieliche zainteresowanie - przede wszystkim za sprawą lubianych nazwisk w obsadzie, humorystycznego tonu i oryginalnego pomysłu wyjściowego. Bo trzeba przyznać, że w zalewie rodzimych odcinkowych tytułów kryminalnych czy romantycznych trudno doszukać się czegoś podobnego.

Więcej o Polsat Box Go przeczytasz w innych tekstach na łamach Spider's Web:

REKLAMA

Rafi na Polsat Box Go to powiew świeżości

REKLAMA

Zgodnie z zapowiedziami, "Rafi" rzeczywiście miesza komedię z elementami dramatu oraz... metafizyką. Tytułowy bohater, Rafał Nowak, to oportunista, kanciarz, drobny złodziejaszek i migający się od wszelkich obowiązków czy odpowiedzialności lekkoduch. Pewnego dnia zostaje potrącony przez samochód, a wówczas - zamiast zginąć na miejscu - ląduje w tajemniczym miejscu, gdzie spotyka Krystynę, wysłanniczkę Niebios (w tej roli Danuta Stenka). Ta przedstawia Rafiemu propozycję nie do odrzucenia - tajemniczy Dariusz (Olaf Lubaszenko), osobnik o nadludzkiej mocy, zdecydował się dać mu nieco więcej czasu, by zdążył naprawić swoje życie oraz zmienić się na lepsze.

Nowak wraca zatem na Ziemię i od tej pory - pod okiem bezwzględnej Krystyny - stara się zmienić swoje przyzwyczajenia, zabrać za siebie i przy okazji pomóc innym, by wypełnić ten metafizyczny kontrakt. Każdy epizod skupia się na problemach napotkanych przez bohatera osób, które potrzebują pomocy, choć nieraz nie zdają sobie z tego sprawy - i tu Rafi ma spore pole do popisu, jakkolwiek nie zawsze działanie w interesach innych jest mu na rękę. Można zatem powiedzieć, że serial Polsat Box Go jest pewnego rodzaju proceduralem - jednak tym razem ten znany głównie z produkcji kryminalnych format obejmuje rozwiązywanie spraw zupełnie innego rodzaju.

Już powyższy opis nie pozostawia wątpliwości, że serialu o podobnej tematyce jeszcze w Polsce nie było. Dodajmy do tego wspomnianą obsadę (poza wyżej wymienionymi osobami w produkcji wystąpili też m.in. Paulina Gałązka, Tomasz Schuchardt, Piotr Głowacki, Piotr Rogucki, Anna Cieślak czy Michał Piela), lekkość, budujące i pozytywne przesłanie oraz bohatera, którego przemianie można kibicować - podejrzewam, że wszystkie te składowe przyciągną przed ekrany rzeszę widzów. A to zapewni produkcji kontynuację.

To serial wdzięczny do oglądania, z różnym poczuciem humoru. Napełni widzów nadzieją i da energię do życia 

- reklamuje produkcję Paweł Domagała.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA