REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Kim jest Książulo? Skrytykował schabowego Gessler, testował podłe kebsy i kosmicznie drogie potrawy

Jeden z najpopularniejszych kanałów o tematyce jedzeniowej na YouTubie przekroczył właśnie próg 1 mln subskrybcji. Jego twarzą jest Książulo, o którym głośniej zrobiło się za sprawą filmów, na których krytykował ceny i jakość przekąsek na jarmarkach bożonarodzeniowych w całej Polsce. Kim jest człowiek, który skrytykował schabowego samej Magdy Gessler i testuje różne potrawy z restauracji i barów mlecznych w całej Polsce, żebyśmy my nie musieli?

29.12.2023
16:03
Kim jest Książulo? Skrytykował schabowego Gessler, testował podłe kebsy i kosmicznie drogie potrawy
REKLAMA

W grudniu serwis YouTube zalała fala filmów z jarmarków bożonarodzeniowych z kilku polskich miast, na których Książulo oceniał potrawy serwowane w świątecznych budkach, a także ich ceny. Popularność zyskały nie tylko materiały z polskich jarmarków, ale również nagranie, gdzie youtuber wypowiadał się na temat wigilijnego cateringu od restauracji Magdy Gessler, "U Fukiera", za który zapłacił 3 tys. zł. Miesiąc wcześniej Książulo odwiedził lokal popularnej restauratorki, gdzie skrytykował jej słynnego schabowego, nie zostawiając na nim suchej nitki. I choć dopiero produkcje o tematyce jedzeniowej zapewniły mu 1 mln subskrypcji na YouTube, to youtuber był popularny już kilka lat wcześniej.

REKLAMA

Kim jest Książulo?

Książulo to pseudonim twórcy internetowego Szymona Nyczke, który na swoim kanale zebrał już ponad 1 mln obserwujących. Zajęło mu to 11 lat, bo właśnie 11 lat temu youtuber opublikował swój pierwszy film na kanale KolorowyVlog. Od 2012 r. udostępnił kilka vlogów z życia codziennego o zabarwieniu humorystycznym, a materiał "Mogę być winna grosika?" zgarnął wówczas aż 1 mln odsłon. W 2017 r. opublikował swój ostatni filmik i zniknął z YouTube'a.

O jedzeniu przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

Po latach Szymon Nyczke postanowił wrócić do internetu już jako Książulo. Youtuber wziął udział w akcji Hot16Challenge2, gdzie wytłumaczył, dlaczego zniknął z internetu i postanowił skierować swoją twórczość na inne tory, rozpoczynając publikowanie contentu jedzeniowego. Pod koniec 2022 r. pojawiły się pierwsze materiały, na których testował najgorsze kebaby, najniżej oceniane pizze, najlepsze potrawy chińskie czy najostrzejsze burgery i już wtedy jego filmy zgarniały po kilkaset tys. wyświetleń. Na początku tego roku publikacje, na których oceniał dania w restauracjach po "Kuchennych rewolucjach" Magdy Gessler przekroczyły próg 1 mln wyświetleń, choć widzowie chętnie oglądali również testy potraw z barów mlecznych, zapiekanek czy jedzenia nad morzem.

Popularność przyniósł mu test słynnego schabowego Magdy Gessler oraz filmy z jarmarków bożonarodzeniowych.

Na wieść o tym, że youtuber skrytykował kotleta schabowego z restauracji "U Fukiera" w mediach zawrzało, a o Książulu wspominali nawet w jednej z gazet. W swoim najnowszym filmie youtuber zdradził, że rozmawiał z obsługą "U Fukiera", która przekazała mu, że Magda Gessler po publikacji jego materiału skontaktowała się ze swoimi pracownikami, zwracając im uwagę, że nie potrafią zrobić schabowego.

Książulo - test cateringu świątecznego od Magdy Gessler
REKLAMA

Do zdobycia 1 mln subskrypcji przyczyniły się jednak nie tylko materiały z lokali słynnej restauratorki, ale również testy potraw z jarmarków bożonarodzeniowych w całej Polsce. Książulo wypowiadał się na temat ich smaku i jakości, które nie zawsze były adekwatne do ceny dań. Jego najnowsze filmy zgarniają średnio ponad 1 mln wyświetleń i wygląda na to, że Książulo na ten moment nie zamierza znikać z YouTube'a. I całe szczęście, bo dzięki jego testom tych popularne, dziwne czy najgorzej ocenianych miejsc, widzowie będą omijać trefne lokale szerokim łukiem.

Zdjęcie główne: zrzut ekranu z filmu "CATERING ŚWIĄTECZNY MAGDY GESSLER warto tyle płacić?" na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA