REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Zapadł wyrok w sprawie "MUALA". Książulo: "Prawda się obroniła"

Książulo poinformował, że wygrał sprawę w sądzie o znak "MUALA". Tydzień temu youtuber poinformował, że został wezwany przez Damiana Wielgusa, kandydata na burmistrza Stopnicy, do publicznych przeprosin. "Prawda się obroniła" - napisał.

26.03.2024
9:35
ksiazulo muala sad wygrana sprawa
REKLAMA

Jakiś czas temu wybuchła afera o "MUALA", czyli określenie, które zostało rozpropagowane przez Książula. Kiedy youtuber postanowił zarejestrować je w Urzędzie Patentowym, okazało się, że od lutego bieżącego roku w rejestrze widnieje już znak "MUALA KEBAB". Jego autorem był Damian Wielgus, kandydat na burmistrza Stopnicy, który korespondował w tej sprawie z influencerem. Początkowo mężczyzna do sprawy podszedł ugodowo i przyznał, że Szymon Nyczke był inspiracją do przedrostka "MUALA", jednak kolejny e-mail napisany był już w nieco bardziej oficjalnym tonie - pan Damian wezwał Książula do przeprosin, jednak ten stwierdził, że właściwie nie ma go za co przepraszać i wniósł do sądu sprzeciw.

REKLAMA

Książulo wygrał sprawę o znak "MUALA"

Nyczke poinformował na Instagramie, że w zeszły piątek otrzymał wezwanie do sądu w trybie wyborczym, a sprawa odbyła się w dniu jego urodzin. Youtuber lepszego prezentu nie mógł sobie wymarzyć - został on bowiem poinformowany, że wygrał proces:

Jak pewnie pamiętacie P. Damian ze Stopnicy oczekiwał ode mnie przeprosin za… no właśnie nie wiadomo. W piątek przyszła do mojego domu P. Dzielnicowa i przyniosła mi wezwanie do sądu w trybie wyborczym. Sprawa odbyła się dziś w moje urodziny w… Kielcach. Ten weekend kosztował mnie trochę nerwów i sporo pieniędzy, ale prawda się obroniła

- napisał.

Okazało się także, że Książulo zgłosił znak "MUALA" w grudniu 2023 r., a wniosek o zgłoszenie "MUALA KEBAB" przez pana Damiana wpłynął w lutym 2024 r. Youtuber opublikował również zdjęcie postanowienia Sądu Okręgowego w Kielcach, z którego wynika, że kandydat na burmistrza Stopnicy ma wpłacić na rzecz Szymona Nyczke 240 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania. "Nie mogło być inaczej! Prawda zawsze się obroni" - napisała prawniczka influencera.

REKLAMA

O Książulu przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA