REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Powstaje aktorska wersja" Księżniczki i żaby". Gwiazda "Czarnej Pantery" zagra główną rolę?

Fani Disneya z pewnością kojarzą animowany film "Księżniczka i żaba". Teraz popularna animacja doczeka się aktorskiej wersji. Do sieci trafiło nazwisko faworytki do tytułowej roli. Kogo twórcy produkcji najbardziej biorą pod uwagę?

14.08.2023
18:50
powstaje aktorska wersja "Księżniczki i żaby"
REKLAMA

Disney planuje aktorski film, który będzie oparty na popularnej animacji "Księżniczka i żaba". Na ten moment mało wiadomo o nowej produkcji, lecz od jakiegoś czasu w sieci krąży nazwisko aktorki, która miałby zagrać główną rolę.

REKLAMA

Lupita Nyong’o zagra główną rolę w "Księżniczce i żabie"?

Wśród nazwisk aktorek w zagranicznych mediach odnośnie nowego filmu Disneya krąży osoba Lupity Nyong'o, która dała się poznać fanom, grając w takich produkcjach, jak m.in. "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu", "Gwiezdne Wojny: Skywalker: Odrodzenie" oraz "To my". To właśnie ona najbardziej typowana jest na główną bohaterkę w aktorskiej wersji animacji. Warto dodać, że główna bohaterka Tiana, w pierwowzorze ma 19 lat, natomiast aktorka ma 40 lat. Jak jednak donoszą amerykańskie media, plany na wersję aktorską mają być nieco inne, oczywiście związane też z wiekiem głównej bohaterki. Na razie szczegóły aktorskiej wersji "Księżniczki i żaby" nie są znane, natomiast pewne jest to, że zmiana wieku determinować będzie inną historię.

Jak zapowiada dystrybutor filmu, warto wejść w świat księżniczki Tiany, gdzie żaby gadają, aligatory śpiewają, a świetliki usychają z miłości. Wybierz się z nią w niesamowitą podróż przez magiczne mokradła Luizjany, podczas której przekonasz się, że w życiu najważniejsza jest miłość, rodzina i przyjaźń - czytamy.

REKLAMA

Film animowany "Księżniczka i żaba" powstał w 2009 roku

Dodajmy, że film animowany "Księżniczka i żaba" powstał w 2009 roku w reżyserii Rona Clementsa i Johna Muskera. Jest luźną adaptacją powieści E.D. Bakera "The Frog Princess", który z kolei inspirowany był opowiadaniem braci Grimm "Żabi król". Film jest 49. animacją wyprodukowaną przez Walt Disney Animated Classics oraz pierwszym filmem od 2004 roku, zrealizowanym przez to studio w tradycyjnej technice 2D. W filmie Disneya po raz pierwszy główną bohaterką jest czarnoskóra księżniczka, przez co twórcy filmu zostali niejednokrotnie oskarżeni o rasizm.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA