REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Kto zarobił na Lewandowskim, promującym polskie pudełko z FIFĄ 14?

EA miało nie lada orzech do zgryzienia. Lewandowski na okładce pudełka z najnowszą FIFĄ będzie równie silnym wabikiem dla miłośników piłki, co obecność Ekstraklasy w samej grze. Problem pojawił się wtedy, kiedy Elektronicy stanęli przed wyborem koszulki dla Roberta. Zamieszanie transferowe zmusiło na wydawcy radyklaną decyzję, na której skorzystał PZPN.

12.09.2013
19:38
Kto zarobił na Lewandowskim, promującym polskie pudełko z FIFĄ 14?
REKLAMA
REKLAMA
fifa 14 2

Koszulka BVB? Może jednak Bayern Monachium? O tym, że Lewandowski musi być na okładce, było wiadomo już od dłuższego czasu. Problemem były jednak barwy, jakie piłkarz miał reprezentować. Elektronicy zdecydowali się więc na ucieczkę do przodu, wybierając bezpieczne kolory polskiej reprezentacji, nie mogąc sobie pozwolić na dłuższą zwłokę. Kto skorzystał na podyktowanej presją czasową decyzji? Oczywiście Polski Związek Piłki Nożnej. Całą sytuację naświetliła redakcja Weszło, tak oto komentując sprawę:

„Gdzie zagra Robert Lewandowski? To pytanie zadawało sobie latem mnóstwo osób, zadawali je sobie także przedstawiciele Electronic Arts (...). W efekcie doszło do kuriozalnej sytuacji: na braku transferu zarobił… PZPN. EA nie mogło czekać już dłużej, więc zwróciło się do związku: chcemy tego zawodnika w koszulce reprezentacji. - Ale to będzie kosztować - usłyszeli w odpowiedzi. Ostatecznie obie strony się porozumiały i PZPN dostał pieniądze, których by nigdy nie zobaczył, gdyby nie transferowe zamieszanie wokół zawodnika.”

PZPN po raz kolejny zarobił, Lewandowski z kolei znalazł się na okładce pudełka z polską wersją gry. Co z tego wynika? Przede wszystkim widoczny orzeł, dumnie prezentujący się na klatce piersiowej piłkarza. Finalną wersję polskiej edycji FIFA 14 możecie zobaczyć poniżej.

REKLAMA
fifa 14 3

Będąc przy temacie najbardziej popularnej gry piłkarskiej na świecie, jej premiera odbędzie się już 24 września. Jeśli zastanawiacie się nad zakupem, proponuję zapoznać się z wersją demonstracyjną, która pobierzecie na komputery osobiste za pośrednictwem platformy cyfrowej dystrybucji Origin. Posiadacze konsol również mogą wziąć udział w demonstracji, korzystając z katalogów Xbox Live oraz PS Network.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA