REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Mariusz Max Kolonko marzy o byciu prezydentem. W prawdziwym świecie przegrywa nawet z Wykopem

Mariusz Max Kolonko przegrał w sądzie z Wykopem. Sąd oddalił pozew skierowany przez dziennikarza przeciw popularnemu serwisowi społecznościowemu. Kolonko zarzucił mu m.in. nielegalne kopiowanie jego nagrań, ale też szkalowanie czy oczernianie, za które domagał się 200 tys. zł. Szef Wykopu podkreślił jednak, iż były dziennikarz nie wyjaśnił, na czym miałoby polegać naruszenie jego dóbr osobistych.

01.12.2023
9:40
Mariusz Max Kolonko Wykop.pl
REKLAMA

Mariusz Max kolonko nie dostanie 200 tys. zł od serwisu Wykop.pl. W tym tygodniu Sąd Okręgowy w Poznaniu oddalił powództwo dziennikarza. Kolonko ma też zapłacić Wykopowi 5, 4 tys. zł kosztów procesu. Mariusz Kolonko poinformował o decyzji sądu na platformie X. Zamieścił też fragment oświadczenia majątkowego sędziego orzekającego w tej sprawie.

REKLAMA

Więcej o Mariuszu Maxie Kolonko przeczytasz w Spider's Web:

Mariusz Max Kolonko przegrał z serwisem Wykop. Nie dostanie 200 tys. zł.

O co poszło w sprawie z Wykopem? Kolonko zarzucił Wykopowi nielegalne kopiowanie i kolportowanie po sieci całej biblioteki filmowej z płatnego serwisu internetowego dziennikarza MaxTVGO.com. To jeszcze nie wszystko. Według byłego dziennikarza serwis Wykop miał go oczerniać, szkalować i stosować zorganizowany troling przeciwko jego osobie w okresie wyborczym. Serwis Wykop Kolonko określił mianem "gównianego portalu, który jest fabryką hejtu zatruwającego cały polski internet".

Dziennikarz twierdził, iż serwis Wykop naruszył jego prawa autorskie i dobra osobiste. W związku z czym domagał się od niego 200 tys zł. Michał Białek, prezes i współwłaściciel Wykopu odniósł się do sprawy w rozmowie z serwisem Wirtualne Media.

Max Kolonko nie wyjaśnił, na czym miałoby polegać naruszenie jego dóbr osobistych bądź praw autorskich przez operatora serwisu Wykop.pl. W trakcie procesu Max Kolonko wskazywał na publikacje jego nagrań wideo, ale pochodziły one z innych stron internetowych niż Wykop.pl. Warte podkreślenia jest, że w serwisie Wykop.pl nie ma możliwości dodawania treści audiowizualnych - powiedział.

REKLAMA

Mariusz Max Kolonko nie odpuszcza

Mimo że Kolonko przegrał z Wykopem, zapowiedział, że po oddaleniu jego pozwu przeciw Wykopowi skieruje do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o "możliwości wymierzenia Prawa I Sprawiedliwości podmiotom zaangażowanym w to bezprawie w sposób dotkliwy przy pierwszej nadarzającej się okazji”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA