REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Mata zdradził plany na nowy album. Chce go nagrać z sanah

Gościem 3. odcinka programu "Autentyczni" był Mata. Raper, u którego zdiagnozowano spektrum autyzmu, wypowiedział się m.in. na temat tego, dlaczego chce zostać prezydentem, jaki był najlepszy moment w jego życiu oraz co zmieniłby w systemie edukacji, gdyby był nauczycielem. Artysta zdradził również, że przymierza się do nagrania nowego albumu, na którym miałaby pojawić się sanah.

25.02.2024
20:45
mata tvn autentyczni program spektrum autyzmu
REKLAMA

Choć Mata zwykle stronił od wywiadów, tym razem zrobił wyjątek. Raper pojawił się w programie telewizji TVN "Autentyczni", który skupia się na osobach ze spektrum autyzmu. Uczestnicy programu wcielają się w rolę dziennikarzy i przeprowadzają niekonwencjonalne wywiady z wyjątkowymi gośćmi. Młody artysta, który przyznał, że zdiagnozowano u niego spektrum autyzmu, odpowiadał na pytania uczestników panelu dyskusyjnego. Opowiadał o swoim najlepszym momencie w życiu, a także zdradził, że chciałby wraz z sanah nagrać nowy album.

REKLAMA

Mata gościł w programie "Autentyczni". Opowiedział o swojej kandydaturze na prezydenta i planach na nowy album

Pełen ciepła program z pewnością sprawi, że wiele osób spojrzy na rapera z zupełnie innej strony. W najnowszym odcinku "Autentycznych" pojawił się bowiem nie ten słynny raper Mata, a po prostu Michał Matczak, który z zaangażowaniem brał udział w dyskusji i odpowiadał na pytania. Uczestnicy panelu pytali go o rozmaite rzeczy - o zestaw Maty w McDonaldzie, o pierwszą randkę czy błędy wychowawcze, które według niego popełnili jego rodzice. Jedną z nurtujących kwestii było również to, dlaczego Mata chce zostać prezydentem w 2040 r., na co odpowiedział:

Prawdopodobnie taka odpowiedź, którą powinienem właśnie w telewizji powiedzieć, no to, żeby właśnie żyło się wszystkim lepiej, żeby Polska była lepszym miejscem i tak dalej, ale to nie jest ta odpowiedź. Przez długi czas stawiałem sobie taki cel, żeby w sumie zostać najlepszym raperem w Polsce. Nieskromnie uważam, że to się stało i potrzebowałem nowego celu, więc wybrałem sobie coś takiego. Na pewno wydaje mi się bardziej to realne teraz, że zostanę prezydentem za te 16 lat, niż 4 lata temu mi się wydawało realne, że zostanę raperem.

Mata w programie "Autentyczni"

Okazuje się także, że jednym z marzeń Maty jest nie tylko zostanie prezydentem, ale również nauczycielem. Jakim? Takim, jak Maciej Stuhr w serialu "Belfer". Raper opowiedział, co zmieniłby w systemie edukacji, podkreślając, że w dużej mierze miałoby to związek z przedmiotami artystycznymi. Mówiąc o artystach i muzyce, zdradził również, że w jego głowie wykiełkował pomysł na nagranie nowego albumu we współpracy z sanah. Miałby to być krążek z... kolędami.

Wczoraj wracałem samolotem z Barcelony i nagle tak mnie naszła taka myśl, że co, jakbym zrobił płytę z kolędami z sanah? Przecież to by był jakiś hit, co nie, także dziękuję za to pytanie. Sanah, jeśli to oglądasz, zróbmy płytę z kolędami, może jeszcze w tym roku. Uważam, że to by był bestseller. (...) Jeszcze z nikim nie konsultowałem tego w ogóle, dosłownie wczoraj to wymyśliłem i zapytałeś o to, i teraz to prawdopodobnie jest już oficjalne

- zapowiedział.

Mata zdradził również kulisy całego przedsięwzięcia, jeśli chodzi o opuszczenie warszawskiego lotniska Bemowo po koncercie. Było to wydarzenie spektakularne, choć raper przyznał, że było jedno, które wspomina jeszcze bardziej. A chodziło o skok ze spadochronem tuż obok sceny: "To było jeszcze mocniejsze. To był najlepszy moment w moim życiu" - stwierdził.

Odcinek 3. programu "Autentyczni" z Matą jest dostępny na platformie Player.

REKLAMA

O Macie przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA