REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Medal Honoru to nowy serial wojenny Netfliksa. W produkcję zaangażowany jest reżyser Forresta Gumpa

Netflix po raz kolejny podejmuje się opowiadania prawdziwych historii poprzez serial. Medal Honoru to antologia wojenna przedstawiająca widzom, czym jest najważniejsze amerykańskie wyróżnienie wojskowe.

15.10.2018
9:58
medal honoru netflix
REKLAMA
REKLAMA

W ośmioodocinkowej serii będziemy mieli szansę zapoznać się z historiami ludzi, którzy zostali wyróżnieni najwyższym odznaczeniem wojskowym w Stanach Zjednoczonych, to znaczy Medalem Honoru.Chociaż seria opowiada o najwyższym amerykańskim wyróżnieniu, to twórcy w zwiastunie ostrzegają widzów, że dzień bohaterstwa jest też często najgorszym dniem w życiu osób odznaczonych Medalem Honoru. Niemniej, według twórców, koniecznym jest przekazanie tych historii odwagi młodszym pokoleniom, aby wiedziały, jak wielkim poświęceniem wykazują się zwykli ludzie.

Produkcja ma charakter hybrydowy. Zobaczymy w niej zarówno autentyczne wywiady z żołnierzami, dającymi świadectwo odwagi swoich kolegów, jak i materiały archiwalne, ale także fragmenty fabularyzowane pokazujące wydarzenia, wokół których skupia się serial. Taki zabieg nie jest nowością na platformie. Podobne łączenie elementów fabularnych z dokumentalnymi możemy obserwować na przykład w serialu Cesarstwo Rzymskie. Jednak w przypadku Medalu Honoru elementy archiwalne i wywiady mają za zadanie zarówno edukować, jak i przypominać o autentyczności opowiadanych historii.

Pełen podziw budzi także duet odpowiedzialny za stworzenie dzieła. Rolę producenta wykonawczego objął Robert Zemeckis nagrodzony wcześniej Oscarem za Foresta Gumpa. Z kolei za reżyserię odpowiedzialny jest James Moll, który swojego Oscara zdobył w 1999 roku za film dokumentalny The Last Days.

REKLAMA

Czy serial wejdzie do grona najlepszych opowieści Netfliksa? Biorąc pod uwagę zapowiedzi produkcji, wydaje się, że ma na to spore szanse. O tym przekonamy się już za niecały miesiąc.

Serial Medal Honoru zadebiutuje już 9 listopada bieżącego roku na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA