REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Te seriale obejrzysz w jeden weekend. To najciekawsze historie, zamknięte w kilku odcinkach

Serial nie musi być długi, aby był wciągający. Wiele z nich mimo że ma tylko kilka odcinków, potrafi pochłonąć do reszty, dając przy tym świetną rozrywkę, ale też ciekawą, oryginalną i wkręcającą fabułę. Miniseriale z powodzeniem można obejrzeć w jeden weekend. Oto kilka pozycji najlepszych miniseriali, dostępnych na popularnych platformach streamingowych.

12.02.2023
11:45
Miniseriale na weekend
REKLAMA

Myśląc o serialach, często mamy przed oczami niekończące się sezony z wieloma odcinkami, na które trzeba poświęcić mnóstwo czasu. Kiedy niby mam to wszystko obejrzeć? Myśli zapewne niejeden z nas. Z pomocą przychodzą miniseriale, czyli wciągające historie, zamknięte w kilku odcinkach. Idealne, aby poświęcić na nie jeden weekend, a przy okazji zobaczyć wartościowe i dobre produkcje na wysokim poziomie.

REKLAMA

Najlepsze seriale, w sam raz do obejrzenia w jeden weekend.

"Pam i Tommy" na Disney+

"Pam i Tommy" to biograficzny serial zainspirowany historią, która wydarzyła się naprawdę. Mowa o związku Pameli Anderson i Tommy'ego Lee, a dokładnie tym, co stało się w latach 90. i wstrząsnęło opinią publiczną. W latach 90. z domu pary ukradziono pikantną sekstaśmę. Historię skradzionej kasety opisała już Amanda Chicago Lewis w magazynie "Rolling Stone" w 2014 roku. Na postawie tekstu "Pam and Tommy: The Untold Story od the Wolrd's Most Infamous Sex Tape" powstał serial Evan Goldberg i Seth Roge.

W produkcji "Pam i Tommy" opowiedziane zostały kulisy skandalu lat 90. wraz z jego konsekwencjami. Niektóre fakty są zmienione, natomiast w dużej mierze twórcy starali się trzymać tego, co rzeczywiście wydarzyło się naprawdę. Serial liczy osiem odcinków i będzie w sam raz do obejrzenia na weekend. Warto dodać, że Pamela Anderson nie podeszła do serialu entuzjastycznie. Odtwórczyni roli Pam - Lily James usiłowała skontaktować się z samą Pamelą na etapie nagrywania ujęć, lecz bezskutecznie. Z kolei Tommy Lee przyznał, że odtwarzający go Sebastian Stan, bardzo dobrze go sportretował.

"Zakłamane życie dorosłych" na Netfliksie

Zmiana klimatu. "Zakłamane życie dorosłych" to pozycja licząca sześć odcinków na Netfliksie i skupiająca się na rodzinnej historii, widzianej z perspektywy 15-letniej mieszkanki Neapolu. Główną bohaterką jest Giovanna, która zaczyna poznawać historię nielubianej przez jej ojca ciotki oraz przekonuje się, że jej rodzice wcale nie są tacy idealni, na jakich mogą wyglądać. Każdy odcinek uchyla rąbka tajemnicy włoskiej rodziny, pokazując, że kłamstwa są na porządku dziennym, nawet w najlepszej rodzinie. Serial "Zakłamane życie dorosłych" zrealizowany został na podstawie książki włoskiej pisarki Eleny Ferrante o takim samym tytule. To chyba najbardziej tajemnicza autorka na świecie, gdyż nikt tak naprawdę nie zna jej tożsamości. Choć "Zakłamane życie dorosłych" jest młodzieżowym serialem, z pewnością wkręci niejednego dorosłego widza. Do tego wszystkiego naprawdę świetny soundrack.

"Unorthodox" na Netfliksie

Choć ten serial w biliotece Netfliksa znajduje się już dłuższy czas, być może są jeszcze tacy, którzy go nie widzieli. A warto go obejrzeć. Jeśli szukacie czegoś jakościowego, o mocnej tematyce, z pewnością nie zawiedziecie się. Nie poświęcicie też dużo czasu na "Unorthodox", gdyż serial liczy jedynie cztery odcinki. To adaptacja autobiograficznej powieści Debory Feldman, „Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów”. Fabuła serialu skupia się na Esty, młodej Żydówce, żyjącej w zaaranżowanym małżeństwie, która ucieka z ultraortodoksyjnej społeczności, zamieszkującej nowojorski Williamsburg. Esty udaje się do Berlina, gdzie mieszka odrzucona przez jej rodzinę matka. To opowieść o odkrywaniu siebie na nowo, wolności, miłości, ale też walce o swoje marzenia.

"Biały lotos" na HBO Max

Tym, którzy nie widzieli jeszcze ani jednego sezonu, "Białego lotosu", polecam bardzo gorąco ten serial. Na HBO Max dostępne są oba sezony tej świetnej produkcji. Pierwszy liczy sześć odcinków, natomiast drugi o jeden więcej. Satyra na ekstremalnie bogatych ludzi z zagadką kryminalną w tle przyciągnie najbardziej wymagających fanów seriali, nie zabierając im zbyt dużo czasu. Pierwsza odsłona "Białego lotosu" rozgrywała się na Hawajach, natomiast druga przeniesiona została na gorącą, włoską Sycylię. W "Białym lotosie" znajdziecie mnóstwo świetnego humoru połączonego ze sprytnie wplecioną tematyką społeczną. Życie bogaczy wypoczywających na rajskich wakacjach w serialu "Biały lotos" pokazane jest w intrygujący, ciekawy sposób, prezentując najciemniejsze ich strony.

"Zepsuta krew" na Disney +

"Zepsuta krew" to produkcja oparta na podcaście o takim samym tytule. To składający się z ośmiu odcinków serial dostępny na platformie Disney +. W "Zepsutej krwi" poznajemy historię prawdziwego przekrętu, dokonanego w Dolinie Krzemowej przez Elizabeth Holmes - w tej roli Amanda Seyfried. Obiecała wielkie odkrycie medyczne, gdzie miała zapewnić wykonanie ponad 240 tekstów na różne choroby, m.in. sepsę, raka, przy użyciu jednej kropli krwi. Gdy Holmes założyła start-up Theranow w 2003 roku, miała zaledwie 19 lat. W 2015 roku roku był już wyceniany na 9 miliardów dolarów. Ogromna ambicja i chęć zmiany świata uczyniły z niej młodą miliarderkę. Niestety, chwilę później została już z niczym. Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach wkręca i bardzo dobrze pokazuje ambitną dziewczynę, która niestety w krótkim czasie stała się zepsutą kobietą.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA