REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix: czym dla serwisu jest gospodarstwo domowe i jak je zaktualizować?

Netflix skutecznie prowadzi swoją krucjatę w związku ze współdzieleniem konta. W myśl zasady, że jedno konto mogą dzielić osoby wyłącznie w ramach gospodarstwa domowego, platforma poważnie zabrała się do roboty, by sprawdzić, czy regulamin serwisu przypadkiem nie jest łamany. Ale jak właściwie rozumieć pojęcie "gospodarstwo domowe"?

15.06.2023
23:55
Gospodarstwo domowe Netflix: czym jest dla serwisu i jak je aktualizować?
REKLAMA

Miłość Netfliksa do dzielenia się hasłem uleciała wraz z niedawno rozpoczętą walką w związku ze współdzieleniem konta. Użytkownicy serwisu do samego końca mieli nadzieję, że Netflix jednak wycofa się ze swoich zamiarów łapania każdego, kto udostępnia hasło osobie innej, niż ta z obrębu gospodarstwa domowego, aż na polskich telewizorach zaczęły pojawiać się niepokojące komunikaty o treści: "Potwierdź, że ten telewizor należy do Twojego gospodarstwa domowego Netflix". Czym jest gospodarstwo domowe według serwisu?

REKLAMA

Czytaj także:

Czym jest gospodarstwo domowe: Netflix?

Według definicji Netfliksa, gospodarstwo domowe to zbiór urządzeń korzystających z tego samego połączenia internetowego w miejscu, gdzie najczęściej korzysta się z serwisu Netflix, czyli krótko mówiąc: miejscu zamieszkania. Netflix podkreślił jednak, że osoby, które należą do jednego gospodarstwa domowego mogą korzystać serwisu także w podróży.

Jak Netflix weryfikuje przynależność do gospodarstwa domowego? W prosty sposób - przez WiFi. W związku z tym, że gospodarstwo domowe Netflix można ustawić również na telewizorze, to wszystkie zalogowane urządzenia, które korzystają z tego samego połączenia internetowego, co telewizor, zostaną automatycznie włączone do gospodarstwa domowego. Ci, którzy nie zaliczają się do grona szczęśliwców w gospodarstwie domowym, a chcą nadal korzystać z czyjegoś konta, będą musieli uiszczać comiesięczną dodatkową opłatę w wysokości 9,99 zł, by móc oglądać netfliksowe treści ze swojego dotychczasowego profilu.

Jak zaktualizować gospodarstwo domowe Netflix?

Gospodarstwo domowe Netflix można ustawić lub zmienić po zalogowaniu się na konto Netflix na telewizorze, który korzysta z połączenia internetowego użytkownika. W centrum pomocy Netflix platforma dokładnie wyjaśnia w jaki sposób zaktualizować gospodarstwo domowe Netflix.

REKLAMA

Na początek na ekranie głównym na telewizorze należy otworzyć menu, naciskając przycisk w lewo na pilocie, a następnie wybrać kolejno Uzyskaj pomoc i Zarządzaj gospodarstwem domowym Netflix. W kolejnym kroku użytkownik powinien wybrać jedną z opcji: Potwierdź gospodarstwo domowe Netflix lub Zmień gospodarstwo domowe Netflix. Po wybraniu Wyślij e-mail lub Wyślij SMS, na powiązany adres e-mailowy lub numer telefonu zostanie wysłany link weryfikacyjny. W e-mailu należy wybrać opcję Tak, to ja, natomiast w wiadomości tekstowej po otwarciu linka należy wybrać opcję Potwierdź gospodarstwo domowe Netflix lub Zmień gospodarstwo domowe Netflix.

Zdjęcie główne: fot. Canva

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA