REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix zablokował ci urządzenie. Co da się z tym zrobić?

Od kilku dni Netflix wprowadza w życie nowy model walki ze współdzieleniem kont: kolejni użytkownicy donoszą, że platforma blokuje ich urządzenia, uniemożliwiając dalsze korzystanie z usługi. Co robić, gdy na ekranie wyświetli się napis "Ten telewizor nie jest przypisany do gospodarstwa domowego", a serwis "odetnie" urządzenie?

07.06.2023
17:20
netflix blokada konto co robić ten telewizor nie jest przypisany
REKLAMA

Zgodnie z zapowiedziami, Netflix wprowadza dodatkowe opłaty dla osób spoza danego gospodarstwa domowego, które współdzielą konto z jego właścicielem. Udostępnianie haseł osobom spoza jednego miejsca zamieszkania w sposób niezgodny z regulaminem ma być utrudniane - tak bardzo, że w końcu część klientów, chcąc zachować dostęp do biblioteki platformy, będzie musiała dopłacić (dokładnie 9,99 zł za dodatkową osobę, do dwóch na jednym koncie przy najdroższym pakiecie). Osoba, którą chcemy dołączyć, musi zarejestrować na Netflix własne konto, ale nie musi osobiście opłacać abonamentu.

No i się zaczęło: od kilku dni Netflix blokuje nadmiarowe urządzenia, zachęcając jednocześnie do utworzenia nowego konta. Ekrany Polaków obiegł komunikat: "Ten telewizor nie jest przypisany do Twojego gospodarstwa domowego Netflix". Co robić? Jak się z tym legalnie (podkreślam ostatnie słowo!) uporać?

Czytaj także:

REKLAMA

Netflix blokuje konta. Co robić?

Powinniśmy zaznaczyć opcję podróży, dzięki której będziemy mogli nadal - przynajmniej tymczasowo - korzystać z platformy, choć wymaga to weryfikacji za pośrednictwem apki Netfliksa na telefonie właściciela konta. Sam Netflix informuje, że istnieje wariant korzystania z niego normalnie poza miejscem zamieszkania: subskrybent musi po prostu użyć swojego przenośnego urządzenia, by odblokować oglądanie na telewizorze w aktualnie odwiedzanej lokalizacji (np. w mieszkaniu znajomych).

Istnieje jednak pewne utrudnienie. By dostęp poza domem działał, klient musi uruchomić aplikację na swoim urządzeniu przenośnym w domu (czyli z poziomu głównego "gospodarstwa Netflix") co najmniej raz w miesiącu. Następnie można odpalić apkę w innym miejscu (rzecz jasna: po podłączeniu urządzenia do internetu). Jeśli zatem zabierany w podróż laptop czy tablet był już używany do korzystania z serwisu podczas połączenia z naszą siecią domową, to będzie już urządzeniem zweryfikowanym, oficjalnie należącym do naszego gospodarstwa.

Podczas pobytu w lokalizacji, w której zazwyczaj oglądasz Netflix, raz w miesiącu połącz się z internetem i otwórz aplikację Netflix na urządzeniu przenośnym. Następnie powtórz te czynności w drugiej lokalizacji, aby oglądać Netflix bez żadnych zakłóceń

- odpowiada Netflix na pytanie o więcej niż jedno miejsce zamieszkania czy częste podróże do tego samego miejsca.

Warto jednak pamiętać, że streamingowy gigant zmieniał swoje deklaracje i plany w tej materii kilkakrotnie. Być może te i mniej legalne działania (obejścia za pomocą VPN) wkrótce przestaną być skuteczne; pamiętajmy, że nowe przepisy są dopiero na wczesnym etapie wprowadzania. Można jednak założyć, że Netflix znajdzie sposób, by utrudnić kombinowanie wszystkim buntownikom. Wniosek jest prosty - najwygodniej i najuczciwiej jest... dopłacić.

Netflix: czerwiec 2023

Zdjęcie główne: Vantage_DS / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA