REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD /
  4. Dzieje się

Prawdziwa incepcja: jeden serwis streamingowy opowie o drugim. Netflix robi serial o Spotify

Platforma Netflix ogłosiła właśnie rozpoczęcie prac nad swoim nowym serialem. To produkcja dotycząca powstania i drogi do sukcesu serwisu streamingowego Spotify.

12.12.2019
12:38
Spotify - kadr promocyjny
REKLAMA
REKLAMA

Nowy serial dramatyczny, opowiadający o początkach muzycznej platformy streamingowej Spotify, powstaje na bazie książki „Spotify Untold” autorstwa Svena Carlssona i Jonasa Leijonhufvuda.

Założenie Spotify to świetny przykład na to, jak lokalna historia może mieć globalny wpływ – chwali projekt Tesha Crawford, dyrektorka oddziału Netfliksa do spraw Międzynarodowych Produkcji Oryginalnych.

Platforma założona przez szwedzki duet: Daniel Ek i Martin Lorentzon w 2006 roku, gdy piractwo muzyczne rządziło światem, nie zrewolucjonizowała rynku od razu. Dopiero, gdy serwis otworzył się na rynki zagraniczne, rozpoczęła się wyraźna zmiana.

Spotify Untold - okładka class="wp-image-355038"

Serial w reżyserii Pera-Olava Sørensena, znanego z pracy przy serialu „Ruchome piaski”, ma być zatem opowieścią o oddaniu idei i ciężkiej pracy w przekucie swojego pomysłu w międzynarodowy sukces.

To trwająca współczesna baśń, osadzona we współczesnym świecie o tym, jak grupa szwedzkich magików technologicznych odmieniła oblicze świata muzyki. Ta opowieść jest szczerze ekscytująca i wymagająca – cieszy się reżyser.

Praca nad serialem ma być wymagająca, gdyż historia Spotify się jeszcze nie zakończyła. Nie wiadomo do końca, w jaką stronę się dalej rozwinie.

Historia trwa nadal. Na dodatek biegnie ze zwiększoną prędkością i pewnie znów zmieni się podczas naszej pracy nad projektem – dodał.

Netflix - kadr promocyjny class="wp-image-355044"

W chwili, w której serial „Dolina Krzemowa” od konkurencyjnego HBO dobiegł końca i nie wygląda, by Aaron Sorkin miał usiąść do pisania scenariusza „The Social Network 2” – jak wielu Internautów by sobie tego życzyło, zauważając, że historia Marka Zuckerberga nabiera kolejnych dramatycznych zwrotów – powstanie nowej opowieści o twórcach, którzy zrewolucjonizowali współczesny technologiczny świat, wydaje się strzałem w dziesiątkę.

REKLAMA

Przy okazji można się zastanowić czy Spotify nie powinno się teraz zrewanżować gigantowi video on demand i zaproponować serię podcastów o powstaniu Netfliksa.

Chwilowo nieznana jest data premiery projektu. Wiadomo jednak na pewno, że serial trafi na platformę Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA