REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Królewski ślub w "The Crown". Netflix zapowiedział finałowe wydarzenia serialu

"The Crown" to serial, który na przestrzeni lat zebrał pokaźne grono fanów. Wydarzenia z życia rodziny królewskiej powoli zbliżają się do finału w produkcji Netfliksa. Wiadomo, że w szóstym sezonie pokazany zostanie ważny dla royalsów ślub: Księcia Karola oraz Kamili Parker Bowles. Platforma Netflix opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie zapowiadające szósty i ostatni sezon produkcji.

05.09.2023
10:20
The Crown Serial Netflix
REKLAMA

Zbliża się szósty sezon serialu "The Crown", który będzie tym finałowym na Netfliksie. Już wcześniej zapowiadano, że twórcy chcą zawrzeć wątek śmierci księżnej Diany, gdzie ujęcia do niego nie były łatwe.

REKLAMA

Szykuje się królewski ślub w "The Crown". Netflix wrzucił zdjęcie zapowiadające finałowy sezon.

To jeszcze nie wszystko, gdyż wśród ważnych dla rodziny królewskiej wydarzeń, pojawi się również królewski ślub księcia Karola ( dziś króla Karola III) oraz Kamili Parker Bowles. Netflix zapowiedział wątek ślubu Karola i Kamili zdjęciem, które opublikował w mediach społecznościowych.

Do ślubu Karola i Kamili doszło w 2005 roku. Najpierw para zaręczyła się w lutym 2005 roku, a książę podarował swojej wybrance pierścionek zaręczynowy z brylantem, który należał podobno do jego babci. Ponieważ Kamila i Karol obydwoje są rozwodnikami, wzięli ślub cywilny. Uroczystość odbyła się 9 kwietnia 2005 roku w ratuszu Windsor Guildhall.

Świadkami na ślubie byli synowie państwa młodych: książę William i Thomas Parker Bowles. Wśród gości znaleźli się również książę Andrzej, księżniczka Anna, Laura Lopes (córka Camilli), a także Andrew Parker Bowles ze swoją drugą żoną. W cywilnej uroczystości nie uczestniczyła królowa Elżbieta II, ani książę Filip. Rodzice Karola byli jednak obecni na religijnym błogosławieństwie w kaplicy św. Jerzego w Windsorze. Po ślubie z księciem Karolem Camilla została kolejną Jej Królewską Wysokością Księżną Walii. Zdecydowała się jednak używać tytułu księżnej Kornwalii, ponieważ tytuł księżnej Walii wyraźnie kojarzony był z księżną Dianą.

REKLAMA

W "The Crown" nie pokazane zostaną współczesne wydarzenia z życia rodziny królewskiej

Na razie nie jest znana data finałowego sezonu "The Crown". Na pewno pojawi się jeszcze w tym roku. Wiadomo, że w serialu nie zostaną pokazane najnowsze wydarzenia z życia rodziny królewskiej, w związku z tym widzowie nie zobaczą śmierci Królowej Elżbiety II oraz wstąpienia na tron jej syna, króla Karola.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA