REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Ridley Scott widział już film "Alien: Romulus". Jego reakcji nie możemy przytoczyć w tytule tekstu

Fede Alvarez, reżyser nowego filmu z uniwersum Obcego - "Alien: Romulus" - pokazał swoje dzieło twórcy serii, Ridleyowi Scottowi. Legendarny filmowiec nie kryje zachwytu.

18.10.2023
14:34
obcy filmy alien romulus ridley scott reakcja fede alvarez
REKLAMA

"Alien: Romulus" nie będzie ani sequelem, ani spin-offem dotychczasowej serii "Obcy". To zupełnie nowa, niezależna historia, rozgrywająca się jednak w tym samym uniwersum. Dotychczasowe dokonania reżysera Fede Alvareza - m.in. świetne nowe "Martwe zło" czy "Nie oddychaj" - pozwalają mieć nadzieję na mocny powrót do franczyzy.

Alvarez zorganizował specjalny seans nowego filmu, w trakcie którego siedział obok samego Ridleya Scotta, twórcy uniwersum - bardzo zależało mu bowiem na prześledzeniu reakcji reżysera na żywo. Wszystko wskazuje na to, że Scott spojrzał na swoje dziedzictwo z zachwytem.

Więcej o serii "Obcy" przeczytasz na łamach Spider's Web:

REKLAMA

Alien: Romulus - Ridley Scott zachwycony nowym filmem

Potem wszedł do pokoju i powiedział: "Fede, co mogę powiedzieć? To jest zaje***te!". Dla mnie to było jak... Moja rodzina dobrze wie, że to był jeden z najlepszych momentów w moim życiu. Mieć obok takiego mistrza jak on, którego tak bardzo podziwiam - a on ogląda film, który nakręciłem. Ale to... Rozmawiał ze mną przez godzinę o tym, co mu się w nim podobało. Jednym z najlepszych komplementów, jaki powiedział, było: "Dialogi są wspaniałe. To ty jesteś scenarzystą?" No pewnie!

- opowiedział Alvarez.

Reżyser opowiedział o tym specjalnym pokazie podczas DGA Latino Summit 2023. Wyjawił, że to właśnie on chciał, by Scott zobaczył jego nowy film jako pierwszy.

REKLAMA

Wszyscy mnie ostrzegali - mówili, że Ridley potrafi być naprawdę trudny i wymagający, zwłaszcza w kontekście czegoś, co wiąże się z jego filmami. Taki był w odniesieniu do "Blade Runnera 2049" - filmu, który moim zdaniem jest arcydziełem. A miał z nią kilka problemów, ponieważ to był jego świat. Zapytałem go też o "Top Gun: Maverick", a on na to: "Meh". Dopytuję: "O czym ty w ogóle mówisz?", na co on odparł: "Mój brat stał za pierwszą częścią, a ta po prostu ujdzie". Miał do tego filmu szacunek, ale potrafił być bardzo krytyczny. Pomyślałem zatem, że stoję na straconej pozycji. 

Alien: Romulus to pierwsza odsłona franczyzy po przejęciu 20th Century Fox przez Disneya; początkowo obrzucających miał wzmocnić ofertę Hulu, jednak ostatecznie włodarze postanowili skierować obraz do wybranych kin. Film trafi do kin 16 sierpnia 2024 roku.

Dwie poprzednie produkcje z uniwersum, czyli Prometeusz i Obcy: Przymierze Ridleya Scotta, spotkały się z dość chłodnym przyjęciem. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA