REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Zadebiutował zwiastun ekranizacji powieści Jakuba Szamałka. Kiedy premiera "Ukrytej sieci"?

Zwiastun "Ukrytej sieci" zadebiutował dziś w internecie. Mrocze strony i nieodkryte możliwości tytułowej sieci, która skrywa wiele technologicznych pułapek i niebezpieczeństw, opisał w swojej powieści "Cokolwiek wybierzesz" Jakub Szamałek, a na podstawie jego bestsellerowej książki powstał długo wyczekiwany film, który już został okrzyknięty "najlepszą ekranizacją polskiego thrillera od lat".

04.07.2023
15:29
Zadebiutował zwiastun ekranizacji powieści Jakuba Szamałka. Kiedy premiera "Ukrytej sieci"?
REKLAMA

Kiedy już jakiś czas temu pojawiła się informacja, że pierwsza część trylogii "Ukryta sieć" autorstwa Jakuba Szmałka - "Cokolwiek wybierzesz" - zostanie zekranizowana, fani i fanki twórczości pisarza nie posiadali się z radości. Mocna powieść, która odsłania najgorszy, technologiczny koszmar, dostała w końcu datę premiery i już po pokazach przedpremierowych zebrała pozytywne opinie.

REKLAMA

"Ukryta sieć" wybiera z powieści Jakuba Szamałka wszystko, czego potrzeba, by powstał emocjonujący, pełen napięcia thriller, a przy okazji nie unika trudnych, drastycznych tematów. To rzadki przypadek, gdy ekranizacja - choć czasami odbiega od treści oryginału - jest równie dobra, co książka. A Piotr Adamski, po świetnym "Easternie", po raz kolejny udowadnia, że doskonale opanował reguły rządzące kinem gatunkowym

- pisze Jakub Demiańczuk z tygodnika "Polityka".

"Ukryta sieć": kiedy premiera?

Główną bohaterką trylogii Jakuba Szamałka i filmu w reżyserii Piotra Adamskiego jest Julita Wójcicka, młoda dziennikarka, która wie, jak sprzedać czytelnikom najgorętsze newsy. Kiedy okazuje się, że w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach ginie pewien celebryta, Julita postanawia zająć się tajemniczą sprawą i odkryć, co tak naprawdę było przyczyną jego śmierci. Mimo że dziennikarka wkrótce napotyka na swojej drodze coraz więcej przeszkód, postanawia wniknąć w sieć intryg i kłamstw. Każdy ruch Wójcickiej będzie miał jednak swoje konsekwencje, gdyż jej niebezpieczny wróg nie ma skrupułów. Tymczasem okazuje się, że prywatne śledztwo, którego podjęła się Julita, to jedynie wierzchołek góry lodowej, a kolejne odkrycia młodej i ambitnej dziennikarki mogą wstrząsnąć nawet całym krajem.

W rolę Julity Wójcickiej wcieliła się, znana z serialu "Kruk", Magdalena Koleśnik. W obsadzie znaleźli się także Andrzej Seweryn, Piotr Trojan, Mikołaj Grabowski, Wiktoria Gorodeckaja i Błażej Dąbrowski.

REKLAMA

Premiera filmu "Ukryta sieć" już 1 września.

Zwiastun filmu "Ukryta sieć" na podstawie powieści Jakuba Szamałka
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA