REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Twórcy "Gry o tron" powracają: jest zwiastun ich nowego serialu. To będzie superprodukcja Netfliksa

Do sieci trafił pierwszy zwiastun serialu „Problem trzech ciał” Netfliksa, czyli nowego projektu showrunnerów „Gry o tron”: Davida Benioffa i D.B. Weissa. Twórcy mają szansę odkupić winy po rozczarowujących ostatnich sezonach hitu HBO - wiele zależy od tego, czy tym razem potraktowali materiał źródłowy z szacunkiem. 

19.06.2023
8:55
problem trzech ciał zwiastun netflix benioff weiss gra o tron
REKLAMA

Problem trzech ciał” to superprodukcja Netfliksa będąca adaptacją bestsellerowej prozy chińskiego pisarza science fiction, Liu Cixina. Wydana w 2008 roku powieść pod tym samym tytułem otwiera cykl „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”; została wyróżniona nagrodą Hugo dla najlepszej książki, którą wówczas po raz pierwszy w historii przyznano utworowi tłumaczonemu na angielski, a nie napisanemu po angielsku. Zgarnęła też nagrodę Lasswitza i nominacje do Nebuli, Locusa, Prometeusza i Campbella. Poniżej przeczytacie oficjalny opis fabuły książki:

REKLAMA

Rewolucja kulturalna w Chinach. Ye Wenjie, córka wybitnego fizyka jest świadkiem śmierci swego ojca z rąk hunwejbinów. Sama zostaje zesłana do tajnej bazy wojskowej Czerwony Brzeg, gdzie uczestniczy w programie wysyłania sygnałów w kosmos w poszukiwaniu obcych cywilizacji. Niespodziewanie to ona w końcu nawiązuje pierwszy kontakt. Czasy współczesne, naukowiec Wang Miao zostaje powołany w skład komisji badającej przyczyny samobójstw czołowych fizyków. W trakcie dochodzenia natyka się na grę komputerową o niestabilnym świecie Trzech Ciał. Okazuje się, że świat tej gry wcale nie jest fikcją, a projekcją rzeczywistości obcej cywilizacji, która wysłała ku Ziemi armadę, wezwaną przez Ye Wenjie.

W serialu zobaczymy zatem, jak ważna decyzja młodej kobiety w latach 60. w Chinach odbija się echem w czasie i przestrzeni, łącząc jej historię z historią grupy naukowców w dzisiejszych czasach. Piątka dawnych kolegów spotyka się, by skonfrontować się z jednym z największych zagrożeń w historii ludzkości.

Czytaj także:

Problem trzech ciał: zwiastun serialu Netfliksa od twórców Gry o tron

REKLAMA
Problem trzech ciał: Netflix

W przyszłości tytuł przeniesie na ekran również kolejne odsłony trylogii: „Ciemny las” i „Koniec śmierci”. Wspomnieni Benioff i Weiss pracowali nad tym projektem od 2020 roku - jest to ich pierwszy serial od czasu niesławnego zakończenia „Gry o tron” w 2019. Włodarze Netfliksa przekonują, że będzie to „oszałamiająca produkcja, jakiej świat jeszcze nie widział”. Premiera odbędzie się w styczniu 2024 roku.

1. sezon będzie liczyć osiem odcinków. Warto dodać, że jego współtwórcą i scenarzystą jest Alexander Woo („Terror”), a wśród producentów wykonawczych znaleźli się Brad Pitt i Rian Johnson. Jednym z reżyserów jest nominowany do Oscara Derek Tsang, a w obsadzie znaleźli się m.in.: John Bradley („Gra o tron”), Liam Cunningham („Gra o tron”), Jonathan Pryce („Gra o tron”), Benedict Wong („Doktor Strange”), Eiza González, Jovan Adepo, Ben Schnetzer czy Rosalind Chao.

Produkcja „Problemu trzech ciał” trwała dłużej ze względu na nietypowe zakulisowe perturbacje. Chiński producent, Lin Qui, prezes Yoozoo Group, został otruty podczas zdjęć. Zmarł po kilku dniach spędzonych w szpitalu w Szanghaju.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA