REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Dzieje się

Reese Witherspoon o kulisach intymnej sceny w "Strachu". "To nie było szczególnie miłe doświadczenie"

Reese Witherspoon obecna jest w świecie show-biznesu od wielu lat. Gdy miała 19 lat, została obsadzona w thrillerze "Strach", gdzie partnerował jej Mark Wahlberg. Aktorzy musieli odegrać w filmie erotyczną scenę, o której opowiedziała po latach w najnowszym wywiadzie. Reese zdradziła, że nie czuła się komfortowo, odgrywając intymne ujęcie.

14.07.2023
11:18
Reese Witherspoon, Strach
REKLAMA

Gdy miała 19 lat, Reese Witherspoon obsadzona została w thrillerze psychologicznym "Strach". Na ekranie partnerował jej Mark Wahlberg, z którym młodziutka aktorka zagrała erotyczną scenę podczas jazdy na  rollercoasterze. Mowa o ujęciu, gdzie ekranowy partner wkłada rękę pod spódnicę bohaterce granej przez Reese.

REKLAMA

Reese Witherspoon wspomina po latach intymną scenę w "Strachu".

Jak się okazuje, ta scena nie była w scenariuszu i została zaplanowana tuż przed jej powstaniem. W rozmowie z "Harper's Baazar" Reese zdradziła, że nie było to miłe doświadczenie, jednak aby to ujęcie mogło powstać, poprosiła ekipę "Strachu" o jeden warunek.

Nie miałam nad tym kontroli - powiedziała aktorka, dodając, że poprosiła o wsparcie dublerki w ujęciach prezentujących ciało bohaterki poniżej pasa. W scenariuszu nie było wyraźnie napisane, że tak się stanie. Myślę, że reżyser sam na to wpadł. Potem zapytał mnie na planie, czy jestem skłonna to zrobić, a ja odmówiłam. To nie było szczególnie miłe doświadczenie - wyznała Witherspoon.

Jak się okazuje, ta scena nie była traumą dla Reese, lecz cennym doświadczeniem.

"Nie jestem z tego powodu straumatyzowana"

REKLAMA

Nie jestem z tego powodu straumatyzowana, ale to zdarzenie mnie ukształtowało. Uświadomiłam sobie wtedy, gdzie jest moje miejsce w filmowej hierarchii. Był to kolejny impuls, który sprawił, że chciałam zacząć wprowadzać zmiany. Pragnęłam mieć większą kontrolę, aby móc przejąć ster i opowiadać historie z kobiecej perspektywy, a nie męskiego puntu widzenia - wyznała na łamach "Harper's Baaazar".

Aktualnie gwiazda może poszczycić się silną pozycją w świecie Hollywood. Jest nie tylko cenioną aktorką, ale również i producentką. Wyprodukowała takie filmy jak "Zaginiona dziewczyna" oraz "Gdzie śpiewają raki".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA