REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Spoilerowe zdjęcia z planu 2. sezonu "Rodu smoka" trafiły do sieci. Fani wiedzą, o czyją śmierć chodzi

Ci z was, którzy pilnie studiują zakulisowe materiały i zdjęcia z planu 2. sezonu "Rodu smoka", najpewniej natknęli się właśnie na spory spoiler - o ile, rzecz jasna, nie czytaliście "Ognia i krwi" George'a R.R. Martina i nie macie pojęcia, kto i kiedy zginie w serialu HBO.

19.05.2023
16:01
ród smoka 2 sezon zdjęcia gra o tron meleys
REKLAMA

Trwają prace na planie 2. sezonu serialu "Ród smoka", w związku z czym do sieci co jakiś czas spływają nieoficjalne zdjęcia, które najczęściej można znaleźć na Twitterze czy Reddicie. Użytkownik tego drugiego serwisu - Outside_Slide_3218 - pokazał spoilerową fotografię, na której widzimy niebieski model wielkiej głowy. Przebity włóczniami, ciągnięty na wozie przez kawalkadę jeźdźców w Królewskiej Przystani, ogromny.

Nie ma wątpliwości, że jest to łeb jednego ze smoków ubitych przez stronnictwo Zielonych, czyli popleczników króla Aegona II i królowej wdowy Alicent. Zdjęcie od razu przywodzi na myśl jedną ze scen z "Ognia i krwi" George'a R.R. Martina, na którym serial dość wiernie bazuje.

Czytaj także:

REKLAMA

Ród smoka: spoilerowe zdjęcia z planu 2. sezonu

Cho konsekwencje bitwy pod Gawronim Gniazdem. Rezydujący pod Gawronim Gniazdem ród Staunton został zaatakowany przez królewskie siły pod wodzą namiestnika - ser Cristona Cole'a. Księżniczka Rhaenys przybyła na miejsce walki na grzbiecie Meleys, by pomóc swoim.

Żołnierzom Cole'a nie udało się zabić smoczycy, choć próbowali - kusze, długie łuki i skorpiony nie dały sobie rady z bestią. Ostatecznie jednak do bitwy dołączyły inne smoki: Vhagar i Sunfyre (olbrzym Aemonda wraz ze skrzydlatym wierzchowcem króla Aegona II), w starciu z którymi Meleys była bez szans. Po potyczce jedno ze skrzydeł Sunfyre było częściowo oderwane od jego ciała, a król miał kilka złamań oraz ciężkie oparzenia. Rhaenys znaleziono całkowicie spaloną obok truchła Meleys. Po bitwie książę Aemond i ser Criston zdobyli Gawronie Gniazdo, wybijając cały jego garnizon. 

Łeb smoczycy zawleczono do Królewskiej Przystani. Na miejscu wzbudziła popłoch pośród mieszkańców i spowodowała, że całe masy uciekły ze stolicy, dopóki bramy nie zostały zamknięte przez królową wdowę. Aegon oddał się leczeniu, a Aemond stał się Protektorem Królestwa.

REKLAMA
Meleys, Ród smoka

Poza tym dowiedzieliśmy się, że do obsady dołączyli Gayle Rankin (jako Alys Rivers), Simon Russell Beale (ser Simon Strong), Freddie Foxx (ser Gwayne Hightower) i Abubakar Salim (Alyn z Hull). Data premiery 2. sezonu "Rodu smoka" pozostaje nieznana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA