REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nowy serial w świecie „Gry o tron” potwierdzony. Wybrali najlepszą możliwą opcję

Warner Bros zapowiedziało dzisiaj o zmianach w swoim serwisie streamingowym, a przy okazji dołożyło do pieca zapowiedziami swoich nowych seriali. Jednym z nich będzie produkcja w świecie „Gry o tron”, czyli "A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight"

12.04.2023
23:42
gra o tron rycerz siedmiu krolestw
REKLAMA

HBO sprawia wrażenie trochę wybrednego. Dużo zapowiada, sporo kasuje, niewiele dowozi w końcu na ekrany. Nie jest to jednak nieuzasadniony i nieracjonalny kaprys, a lata doświadczeń, z których jasno wynika, że nie wszystko musi w końcu ujrzeć dzienne światło. Dlatego tak bardzo cieszę się, że obok „Rodu smoka” dostaniemy jeszcze jeden serial ze świata „Gry o tron”. I to jaki!

REKLAMA

"A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight" to nowy serial w świecie "Gry o tron"

Na trwającej dzisiaj prezentacji dla inwestorów, którą zorganizował Warner Bros., zaprezentowano między innymi nowy pomysł na HBO Max (Max zostaje, znika HBO), a także kilka nowych produkcji.

Czytaj także: To już koniec HBO Max, w Polsce też. Co z Playerem?

Jedną z nich jest właśnie serial, który rozszerzy świat „Gry o tron”. Zatytułowana będzie “A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight” i opowie o przygodach pewnego ubogiego i niezbyt biegłego w mieczu rycerza, który wszystkie swoje niedoskonałości równoważy w gruncie rzeczy złotym sercem. Każdy, kto zna świat wykreowany przez Martina, ten wie, że taki zestaw cech charakteryzuje bohaterów dożywających najdalej do końca pierwszego sezonu. Tu jednak będzie inaczej, bo rycerzowi Dunkowi towarzyszy młody i kłopotliwy giermek zwany Jajem. Jajo w gruncie rzeczy jest jednak młodym potomkiem Targaryenów i przyszłym królem Westeros.

George R.R. Martin napisał o tym nietypowym duecie kilka uroczych opowiadań, które w Polsce ukazały się w zbiorczym tomie „Rycerz Siedmiu Królestw”. W tej opowieści znajduje się wszystko, co najlepsze w „Grze o tron”. Są więc pałacowe rozgrywki (choć w mniejszej skali), jest ciężki klimat low fantasy, a także cała masa znanych rodów i lokacji. Jest tu jednak znacznie więcej rycerskiej przygody, choć odległej od romansu, to znacznie bardziej przygodowej i odrobinę bliższej romantycznej wizji czasów, na których Martin się wzorował.

REKLAMA

Max: Nowy serwis, nowe seriale.

 W czasie prezentacji zapowiedziano również (tym razem już zupełnie oficjalnie), że zrealizowany zostanie serial, który raz jeszcze zekranizuje serię powieści Rowling. Nowy „Harry Potter” niestety jest cały czas owiany tajemnicą. Serialowym okrętem flagowym ma być również „Pingwin”, a także spin-off „Teorii wielkiego podrywu”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA