REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Prace nad spin-offem "Gry o tron" wstrzymane. Co z 2. sezonem "Rodu smoka"?

Trwający od początku maja strajk scenarzystów zbiera swoje żniwa. Zgodnie z oczekiwaniami prace nad kolejnymi serialami są wstrzymywane. Teraz do listy tytułów, których produkcja się opóźni dołącza spin-off "Gry o tron", o czym na blogu poinformował autor "Pieśni lodu i ognia" George R.R. Martin. Kiedy należy spodziewać się produkcji HBO?

09.05.2023
13:24
gra o tron spin off strajk scenarzystów ród smoka
REKLAMA

HBO już od dawna szukało serialu, który mógłby wypełnić pustkę po "Grze o tron". Znalazł go pod postacią "Rodu smoka". Teraz fani z niecierpliwością wyczekują 2. sezonu prequela "Pieśni lodu i ognia", ale przecież nie od dziś wiadomo, że tytułów z uniwersum ma być więcej. Praca nad nimi jest na różnych etapach zaawansowania. Jeden z nich został jednak aktualnie wstrzymany. Powód? Oczywiście strajk scenarzystów.

Związek zawodowy amerykańskich scenarzystów WGA (Writers Guild of America) na początku maja podjął decyzję o strajku. Scenarzyści rzucili wszystko, co robili i ruszyli walczyć o swoje, a dokładnie o godne warunki zatrudnienia, przyszłość zawodu i udział w dochodach z dystrybucji na platformach streamingowych. Wśród nich znalazł się Ira Parker i cały jego zespół, czyli ludzie odpowiedzialni za spin-off "Gry o tron" - "A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight".

Czytaj także:

REKLAMA

George R.R. Martin wspiera scenarzystów spin-offu Gry o tron

O wstrzymaniu prac nad serialem poinformował we wpisie na swoim blogu George R.R. Martin, wyrażając jednocześnie swoje pełne poparcie dla sprawy, o którą walczy WGA. Autor "Pieśni lodu i ognia" zaznaczył, że jako członek związku zawodowego sam w przeszłości brał udział w strajku scenarzystów. Według niego ten może potrwać bardzo długo:

Strajk w 1988 roku, pierwszy, w którym brałem udział, trwał 22 tygodnie - najdłużej w historii Hollywood. Strajk z przełomu 2007 i 2008 roku, ten poprzedni, ciągnął się przez 100 dni. Obecny może być jeszcze dłuższy. Moim nieskromnym zdaniem sprawa jest poważniejsza i nigdy wcześniej nie widziałem tak zjednoczonej gildii.

Ród smoka - Gra o tron - George R.R. Martin
REKLAMA

Prace nad "A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight" co prawda nie ruszą przed końcem strajku, ale o losy 2. sezonu "Rodu smoka" możemy być spokojni. Jak zaznacza George R.R. Martin, zdjęcia do serialu trwają od 11 kwietnia i będą kontynuowane, bo scenariusze zostały napisane już dawno temu. "Teraz wszystko w rękach reżyserów, obsady i ekipy... i oczywiście smoków".

Czytaj także:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA