REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Ród smoka": kiedy premiera i ile będzie odcinków?

Kontynuacja serialu "Ród smoka", czyli jednej z najbardziej wyczekiwanych produkcji Max, lada chwila zadebiutuje w serwisie. Kiedy premiera? Ilu odcinków możemy się spodziewać? Czy będzie 3. sezon? Oto, co wiemy o najnowszej odsłonie spin-offu "Gry o tron".

14.06.2024
12:25
rod smoka sezon 2 ile odcinkow co wiemy
REKLAMA

Po niemal dwóch latach oczekiwania w końcu można powiedzieć: mamy to. Lada chwila zadebiutuje 1. odcinek 2. sezonu serialu "Ród smoka", spin-offu "Gry o tron", który powstał w oparciu o powieść "Ogień i krew" George'a R.R. Martina. Mimo burzliwego czasu w związku z pandemią oraz strajkami scenarzystów i aktorów, "Ród smoka" właściwie nie ucierpiał - zapowiedziano, że 2. sezon ukaże się właśnie w drugim kwartale 2024 r. Pod koniec marca do sieci trafiły aż 2 wyjątkowe zwiastuny odzwierciedlające walkę dwóch stron domu Targaryenów - Zielony oraz Czarny - i teraz już właściwie tylko dni dzielą nas od długo wyczekiwanej premiery. Co wiemy o 2. sezonie "Rodu smoka"?

REKLAMA

Ród smoka: 2. sezon. Ile odcinków?

Akcja serialu rozgrywa się 200 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron", zanim Westeros został pochłonięty przez krwawą wojnę o władzę, a na tronie zasiadał mający kontrolę nad smokami potężny ród Targaryenów. Król Viserys, władca Siedmiu Królestw i 17 smoków, został pozostawiony bez następcy tronu. Wskutek niemożności dokonania wyboru między swoją córką a młodszym bratem, wybucha brutalna wojna domowa o sukcesję, co było początkiem upadku rodu, znanym jako "taniec smoków".

"Ród smoka": sezon 2. - zwiastun

Do obsady wrócą Matt Smith, Emma D'Arcy, Steve Toussaint, Olivia Cooke, Ewan Mitchell oraz Rhys Ifans. Obok znanych aktorów i aktorek pojawią się również Abubakar Salim (Alyn of Hull), Gayle Rankin (Alys Rivers), Freddie Fox (Ser Gwayne Hightower), Simon Russell Beale (Ser Simon Strong), Clinton Liberty (Addam of Hull), Jamie Kenna (Ser Alfred Broome), Kieran Bew (Hugh), Tom Bennett (Ulf), Tom Taylor (Lord Cregan Stark) i Vincent Regan (Ser Rickard Thorne).    

O czym opowiada 2. sezon? Z recenzją 1. odcinka i krótkim przypomnieniem finału 1. odsłony możecie zapoznać się tutaj. Kontynuacja zapowiada się niezwykle obiecująco i będzie składała się z aż 8 odcinków (biorąc pod uwagę, że 1. epizod trwał ponad godzinę, nad oglądaniem nowej odsłony spędzimy całkiem sporo czasu). Pierwszy odcinek zadebiutuje już w poniedziałek, 17 czerwca.

Ród smoka: sezon 2. - lista odcinków

  • Odcinek 1: A Son for a Son, premiera w poniedziałek, 17.06
  • Odcinek 2, premiera w poniedziałek, 24.06
  • Odcinek 3, premiera w poniedziałek, 1.07
  • Odcinek 4: A Dance of Dragons, premiera w poniedziałek, 8.07
  • Odcinek 5, premiera w poniedziałek, 15.07
  • Odcinek 6, premiera w poniedziałek, 22.07
  • Odcinek 7, premiera w poniedziałek, 29.07
  • Odcinek 8, premiera w poniedziałek, 5.08

O serialach "Ród smoka" i "Gra o tron" czytaj w Spider's Web:

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA