REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Tak miał wyglądać serial ze świata "Gry o tron". HBO wywaliło go do kosza, ale są zdjęcia

Być może już nie pamiętacie, ale kilka lat przed premierą „Rodu smoka” zrealizowano zdjęcia do pilotażowego odcinka innego prequela „Gry o tron”: „Bloodmoon”. W 2019 r. dowiedzieliśmy się jednak, że serial został skasowany, choć HBO zmarnowało aż 30 mln dol. na produkcję pierwszego epizodu. Ten został nawet zmontowany, a dziś, blisko pięć lat później, do sieci trafiły oficjalne zdjęcia. Widzimy na nich postać Naomi Watts.

05.02.2024
14:23
gra o tron prequel bloodmoon naomi watts zdjęcia spin off serial hbo
REKLAMA

„Bloodmoon”, który miał rozgrywać się tysiące lat przed wydarzeniami znanymi z „Gry o tron”, zapowiadał się świetnie. Niestety, HBO popełniło błąd, ogłaszając tę produkcję z wielkimi fanfarami. Po zrealizowaniu pilota tego spin-offu twórcy zdali sobie sprawę, że projekt... jest absolutnie fatalny i nie działa na ekranie. Nawet wprowadzone poprawki nie pomogły tytułowi, który ponownie nie wzbudził zachwytu szefów HBO - brakowało im głębi i ducha świata wykreowanego przez George'a R.R. Martina.

Bob Greenblatt z HBO opowiedział później, że po obejrzeniu zmontowanego odcinka miał w głowie jedną myśl: to nie spełnia obietnicy danej przez oryginalną serię. Presja była olbrzymia, ale jego zdaniem to nie mogło się udać. Koncern nauczył się na błędzie („Ród smoka” zrealizowano w całości, zamiast wyrzucać olbrzymią fortunę w ciemno na jeden epizod, którego nikt nie zobaczy), ale utopione 30 mln dol. musiało zaboleć.

Czytaj więcej o Grze o tron w Spider's Web:

REKLAMA

Gra o tron: zdjęcia ze skasowanego prequela Bloodmoon trafiły do sieci

„Bloodmoon” miało opowiedzieć o końcu Ery Herosów i wojnie Azora Ahaia z Innymi. HBO planowało pokazać widzom mroczne sekrety Westeros, w tym tajemnice Wschodniego świata, rodu Starków i pochodzenia Białych Wędrowców. To ten ród miał stać w centrum historii, co zresztą potwierdzają zdjęcia z pilotażowego odcinka, które po latach trafiły do sieci.

Na temat roli Naomi Watts wiemy niewiele - dowiedzieliśmy się tylko, że wcieliła się w charyzmatyczną bywalczynię salonów, która skrywa mroczny sekret. „Bloodmoon” miał się zacząć od pokazania ślubu przedstawicieli dwóch potężnych rodów: Casterlych i Starków. Reżyserką pilota była SJ Clarkson, której „Madame Web” wkrótce trafi do kin.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA