REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Ród smoka" w 2. sezonie może odbiec od oryginału. Wrócimy do znanej z "Gry o tron" kultowej lokacji

Prace na planie 2. sezonu „Rodu smoka” wciąż trwają, niezakłócone przez strajki - scenariusze są już bowiem gotowe od dłuższego czasu, a obsada zrzesza członków w oparciu o brytyjski związek zawodowego Equity. Dlatego też do sieci wciąż trafiają nowe informacje dotyczące postępu prac - teraz dowiedzieliśmy się o pewnej fabularnej zmianie względem książkowego pierwowzoru.

03.08.2023
11:54
ród smoka 2 sezon książki mur gra o tron hbo
REKLAMA

Ród smoka” okazał się wierną i udaną adaptacją „Ognia i krwi”, czyli kronik rodziny Targaryenów autorstwa George’a R.R. Martina. 2. sezon serialu powstaje w Wielkiej Brytanii mimo strajków w Hollywood. Prace mają zakończyć się we wrześniu, a na premierę będziemy musieli zaczekać najpewniej do 2024 roku.

W ostatnich dniach do sieci trafiło sporo związanych z tytułem nowinek. Po pierwsze, do obsady dołączyła duńska aktorka Amanda Collin („Wychowane przez wilki”) - wcieli się ona w Jayne Arryn, Panią Orlego Gniazda i Dziewicę z Doliny. Ekipę wesprze też inny znany ze wspomnianego anulowanego serialu HBO aktor - Abubakar Salin, który sportretuje Alyna Velaryona.

Reżyserka Clare Kilner potwierdziła, że w 2. serii nie zobaczymy przeskoków czasowych (a przynajmniej nie tak dużych, jak w „jedynce”); sceny mają być bardziej treściwe i bardziej zagłębiać się w postacie i ich wątki.

REKLAMA
Ród smoka

Ród smoka, sezon 2. Powrót na Mur

W 2. sezonie z pewnością czekają nas pewne odejścia od oryginalnej fabuły. Witryna WinterIsComing.net opublikowała ostatnio garść ekskluzywnych materiałów wideo i zdjęć, na których możemy zobaczyć pewną charakterystyczną makietę. Zgadza się - Mur z „Gry o tron” powróci na ekrany.

Rzecz w tym, że w materiale źródłowym na tym etapie kroniki próżno szukać fragmentów akcji rozgrywającej się właśnie tam, na dalekiej Północy. W finale 1. sezonu Rhaenyra Targaryen wysyła swojego syna, Jacaerysa Velaryona, z ważną misją do Winterfell, której celem jest zdobycie przychylności młodego władcy, Lorda Cregana Starka. Z książek dowiadujemy się, iż Jąć z powodzeniem wykonuje to zadanie i nawiązuje przyjaźń z Lordem Północy. Być może twórcy pozwolą sobie przy okazji zahaczyć akcją o Mur? 

REKLAMA

Czytaj także:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA