REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

„Rojst ’97”: Netflix zdradził nowy tytuł i pokazał zwiastun 2. sezonu serialu

„Rojst” to jeden z najciekawszych polskich seriali kryminalnych ostatnich lat. Został nakręcony dla platformy Showmax, która niestety zawinęła się z naszego kraju. Markę przejął Netflix, który już niedługo wypuści nowy sezon.

23.03.2021
12:20
Kiedy premiera Rojst 2? Netflix podał tytuł, datę i fabułe 2. sezonu
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy sezon „Rojsta” był osadzony w głębokim PRL-u i nawiązywał do autentycznej historii samobójstwa nastolatków na warszawskiej Chomiczówce z 1986 roku. W drugim sezonie fabuły przeskoczy do końcówki XX wieku, a dokładnie 1997 roku , kiedy w południowej i zachodniej Polsce miała miejsce powódź tysiąclecia.

„Rojst’97”, bo taki nosi tytuł sequel, rozpocznie się od podczas powodzi tysiąclecia, która nawiedza Polskę. Żywioł zalewa część miasta oraz las na Grontach. Woda podmywa powojenny cmentarz, a pośród kości policja odkrywa ciało nastoletniego chłopca, który zostaje uznany za przypadkową ofiarę. W tym samym czasie Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) powraca do miasta, a te dwa pozornie niezwiązane wydarzenia okazują się mieć ze sobą wiele wspólnego.

Gronty to teraz miejsce zbrodni, której rozwiązaniem zajmie się Anna Jass (Magdalena Różczka) - bezkompromisowa policjantka z Warszawy - oraz miejscowy inspektor Adam Mika (Łukasz Simlat). W międzyczasie do miasta wraca Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik), aby zostać nowym redaktorem naczelnym „Kuriera”. Natomiast Witold Wanycz (Andrzej Seweryn) wydaje się nosić w sobie odpowiedzi na większość zadawanych przez policję pytań. Jego życie jednak pochłaniają wspomnienia, które nie dają mu spokoju.

REKLAMA

Reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem, został ponownie Jan Holoubek („25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"). Na mały ekran, oprócz Ogrodnika, powrócą aktorzy znanej z poprzedniej serii: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik i Zofia Wichłacz. W obsadzie zobaczymy nowe twarze: wspomnianą Magdalenę Różczkę i Łukasza Simlata.

Premiera „Rojst’97” latem tego troku na Netflixie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA