REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Miniseriale rządziły w 2019 roku. Zwiastun „Spisku przeciwko Ameryce” HBO potwierdza, że w tym roku może być podobnie

„Spisek przeciwko Ameryce” to jedna z najważniejszych powieści w dorobku Philipa Rotha i przy okazji jedna z najsłynniejszych amerykańskich historii alternatywnych. Słynne dzieło z 2004 roku już wkrótce otrzyma swoją własną adaptację od HBO. Do sieci trafił pierwszy zwiastun miniserialu.

19.02.2020
9:25
spisek przeciwko ameryce hbo
REKLAMA
REKLAMA

Philip Roth to postać, której nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi amerykańskiej literatury. Twórca takich powieści jak „Kompleks Portnoya”, „Amerykańska sielanka” i „Spisek przeciwko Ameryce” przez wiele lat był stale wymieniany jako jeden z najbardziej oczywistych kandydatów do zdobycia Literackiej Nagrody Nobla. Ostatecznie nie otrzymał tego wyróżnienia przed swoją śmiercią w 2018 roku, ale mimo to jego książki cieszą się olbrzymim uznaniem (choć od zawsze budzą też niemałe kontrowersje).

W opublikowanej w Polsce przez Wydawnictwo Literackie powieści „Spisek przeciwko Ameryce” Roth pokazał alternatywną historię Stanów Zjednoczonych w latach 40. XX wieku. Czytelnik obserwuje powolne zanurzenie Amerykanów w odmęty antysemityzmu i nienawiści z perspektywy żyjącej w New Jersey żydowskiej rodziny Rothów. A wszystko to zostaje wywołane przez kandydującego na urząd prezydenta Charlesa Lindberegha – bohaterskiego lotnika, zwolennika izolacjonizmu USA i ksenofobicznego populisty.

Miniserial „Spisek przeciwko Ameryce” otrzyma sześć odcinków. Zwiastun pokazuje, z jaką produkcją będziemy mieć do czynienia.

Fani Rotha nie mogli być zadowoleni z ostatniej ekranizacji jego twórczości w postaci „Amerykańskiej sielanki” Ewana McGregora. Wydaje się jednak, że przy okazji serialu HBO czeka ich znacznie bardziej interesujący seans. Za powstanie produkcji odpowiadają David Simon i Ed Burns, którzy przed laty stworzyli „Prawo ulicy” (zajmujące zawsze czołowe miejsca na liście najlepiej ocenianych seriali wszech czasów).

REKLAMA

W obsadzie „Spisku przeciwko Ameryce” pojawili się m.in. Winona Ryder, Zoe Kazan, Morgan Spector, John Turturro, Anthony Boyle, Azhy Robertson i debiutujący na małym ekranie Caleb Malis. Już teraz możemy stwierdzić, że produkcja Simona i Burnsa (podobnie jak powieść Rotha) nie będzie stronić od politycznych alegorii i mocnych scen, a więc nie zabraknie też kontrowersji.

Amerykańska premiera serialu „Spisek przeciwko Ameryce” została zapowiedziana na 16 marca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA