REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Twórcy "Stranger Things" polecają powtórzyć sobie jeden sezon przed premierą finału. O co im chodzi?

„Stranger Things”, flagowy serial Netfliksa, dobiegnie końca wraz z 5. sezonem. Nadchodząca odsłona, na którą jeszcze trochę poczekamy, będzie musiała odpowiedzieć na wiele pytań, rozjaśnić niewiadome i zapewne ustawić grunt pod ewentualne spin-offy. Tymczasem twórcy serialu wyjawili, która z dotychczasowych serii jest najsilniej powiązana z realizowanym właśnie finałem.

11.07.2023
17:33
stranger things sezon 5 fabuła co obejrzeć scenarzyści netflix
REKLAMA

Debiutująca w 2022 roku seria „Stranger Things” ujawniła prawdziwego złoczyńcę, który od początku stał za wszystkim, co wydarzyło się w Hawkins. Grany przez Jamiego Campbella Bowera Vecna jest kimś więcej, niż tylko zamieszkującym Upside Down potworem - dawniej był przecież zwykłym dzieckiem, które poddano tym samym co Jedenastkę eksperymentom. Nie ulega zatem wątpliwości, że to właśnie dziewczyna odegra kluczową rolę w pokonaniu złoczyńcy. Jak na razie możemy jednak co najwyżej spekulować - dotychczas nie ujawniono żadnych szczegółów dotyczących fabuły 5., finałowego sezonu. Wygląda jednak na to, że pewne wskazówki może podrzucić nam... 2. seria serialu. Na oficjalnym profilu scenarzystów zalecono bowiem ponowne obejrzenie 2. sezonu przed zakończeniem.

REKLAMA

Stranger Things: scenarzysta poleca powtórkę 2. sezonu przed seansem finału

2. rozdział „Stranger Things” opowiada o konsekwencjach długiego przebywania Willa w Upside Down. Chłopak wciąż czuje w sobie silną obecność mrocznych sił. Wiemy już, że postać grana przez Noaha Schnappa odegra znacznie większą rolę w ostatniej odsłonie - w końcu podobnie jak Nastka (a teraz również Max) wciąż pozostaje silnie powiązany z równoległym, mrocznym światem.

Istnieją również przypuszczenia, że powróci kilka innych postaci. W „dwójce” Jedenastka spotyka grupę wyrzutków, na których czele stoi Kali - kolejna ofiara eksperymentów posiadająca nadnaturalne zdolności. Można więc przypuszczać, że Jedenastka sprzymierzy się z innymi uzdolnionymi nastolatkami, by przeciwstawić się Vecnie. Przeciwnik jest przecież wyjątkowo potężny.

Czy to prawda? Przekonamy się... trudno powiedzieć kiedy. Prace nad 5. odsłoną produkcji zostały wstrzymane, a powodem jest oczywiście trwający już od dwóch miesięcy strajk scenarzystów.

Czytaj także:

REKLAMA
Stranger Things
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA