REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. Dzieje się

Na 5. sezon "Stranger Things" fani będą musieli trochę poczekać. Prace nad serialem zostały wstrzymane

Fani "Stranger Things" już nie mogą doczekać się, kiedy zobaczą 5. sezon. Na najnowszą i jednocześnie ostatnią odsłonę hitu Netfliksa trzeba jeszcze trochę poczekać. Prace nad 5. sezonem produkcji zostały wstrzymane do odwołania. Powodem jest trwający aktualnie strajk scenarzystów.

07.05.2023
11:02
stranger things netflix serial animowany
REKLAMA

Na piąty i ostatni już sezon "Stranger Things" czeka wielu fanów. Serial, który wciąż bije rekordy popularności na Netfliksie powoli dobiega końca, lecz nie wiadomo, kiedy dokładnie pojawi się na platformie.

REKLAMA

Prace nad 5. sezonem "Stranger Things" zostały wstrzymane. Powodem trwający strajk scenarzystów.

Jak się okazuje, prace nad 5. odsłoną produkcji zostały wstrzymane, a powodem jest oczywiście trwający aktualnie strajk scenarzystów. Twórcy hitu Netfliksa mieli do wyboru start zdjęć do 5. sezonu bez ich obecności na planie lub całkowite wstrzymanie prac do zakończenia strajku. Zawiesili wszystkie prace i napisali w oświadczeniu, iż pisanie scenariusza nie kończy się, gdy rozpoczynają się zdjęcia. Według zasad Gildii, żaden scenarzysta nie może pracować podczas strajku. Im dłużej strajk będzie trwać, tym większa szansa, że na ulubione produkcje trzeba będzie sporo czekać. Zresztą "Stranger Things" nie jest jedynym serialem, gdzie prace został wstrzymane. Tytułów jest znacznie więcej. Mówi się o kilkunastu produkcjach, jednak liczba może się zwiększać, w zależności od długości trwania strajku.

Strajk dotknął wydarzenia muzyczne, takie jak Gala MTV

Warto dodać, że strajk dotknął nie tylko filmy i seriale, ale również wielkie muzyczne wydarzenia, takie jak gala MTV. W tym roku muzyczna gala nie będzie miała prowadzącej. Imprezę miała poprowadzić Drew Barrymore, lecz w geście solidarności z innymi strajkującymi, zrezygnowała z prowadzenia imprezy.

REKLAMA

Poprzedni strajk scenarzystów odbył się 15 lat temu i trwał ponad 100 dni. Wiele telewizji musiało pokasować ulubione seriale lub mocno je skrócić. Przez strajk opóźnione są nie tylko prace nad poszczególnymi tytułami, ale również ich premiery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA