REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Strefa interesów": gdzie obejrzeć online? Oscarowy film trafił do VOD

W tym roku wśród nominowanych do Oscara obrazów znalazła się "Strefa interesów" w reżyserii Jonathan Glazer. Brytyjsko-polsko-amerykańska koprodukcja wywalczyła dwie statuetki - za najlepszy film międzynarodowy oraz za najlepszy dźwięk. Jeśli nie mieliście okazji obejrzeć oscarowego dzieła w kinach, teraz jest ku temu okazja - "Strefa interesów" trafiła do VOD i jest dostępna online.

25.06.2024
19:03
strefa interesow gdzie obejrzec online
REKLAMA

"Strefa interesów" została pokazana po raz pierwszy 19 maja 2023 r. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie zdobyła dwie nagrody: Grand Prix Festiwalu za najlepszy film oraz Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej. To był zaledwie początek sukcesu dzieła Jonathana Glazera - w sumie film został wyróżniony 53 nominacjami i 25 nagrodami, wśród których znajdują się przede wszystkim dwa Oscary: za najlepszy film międzynarodowy oraz za najlepszy dźwięk.

Oprócz tego, że produkcję pokazywano na festiwalach oraz w kinach, Jonathan Glazer pojawił się także na specjalnym pokazie w Oświęcimiu - właśnie tam przez 9 lat pracy nad "Strefą interesów" gościł reżyser filmu: "To było bardzo ważne, aby zrobić ten film tutaj. Kiedy przyjechałem tutaj po raz pierwszy, czułem, że film musi być o tym miejscu oraz musi zatrzeć granicę między przeszłością i teraźniejszością" - mówił. "Nie pokazujemy ofiar, ale oprawców. To, co słyszymy gdzieś w podświadomości, buduje obraz tego koszmaru. Widzimy wspaniały raj tuż obok piekła. Ten horror staje się tym bardziej przerażający".

REKLAMA

Strefa interesów: gdzie obejrzeć film online?

Bohaterami "Strefy interesów" są Rudolf (Christian Friedel) i jego żona Hedwig (Sandra Huller), którzy wraz z czwórką dzieci i psem mieszkają w przestronnym, pięknym domu ze szklarnią i ogrodem. W wolnym czasie pływają kajakami, celebrują rodzinne obiady i spacerują po lesie z przyjaciółmi. Lecz za ścianami ich wypielęgnowanego domu co jakiś czas da się słyszeć niepokojące odgłosy, a nawet rozpaczliwe krzyki. Rudolf Hoss jest bowiem komendantem obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Produkcja, która w Polsce na dużych ekranach zadebiutowała 8 marca, jest już dostępna online. Na ten moment można ją obejrzeć w ramach wypożyczenia w następujących serwisach VOD:

"Strefa interesów"
REKLAMA

O "Strefie interesów" czytaj w Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA