REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

W sieci pojawił się cały list Billa z 3. odcinka "The Last of Us"

Cóż to były za emocje. 3. odcinek "The Last of Us" wstrząsnął fanami. Teraz możemy przeżyć to wszystko jeszcze raz. Na ekranie zobaczyliśmy tylko fragmenty listu, który Bill zostawił Joelowi. W sieci pojawił się on w całości i "trafia prosto w serce".

06.02.2023
14:25
the last of us list hbo max
REKLAMA

Trzeci odcinek "The Last of Us" był dla widzów wielką niespodzianką. Nagle losy Joela i Ellie zeszły na drugi plan. Na pierwszy wysunęła się natomiast historia miłosna Billa i Franka. W grze wątek ten został ledwie muśnięty, w serialu poświęcono mu cały epizod. Jednym się to spodobało, a innym, tym o konserwatywnych poglądach, homoseksualny romans nie przypadł do gustu. Obok epizodu nie dało się jednak przejść obojętnie.

Trzeci odcinek "The Last of Us" był tzw. odcinkiem butelkowym (oderwanym od reszty fabuły), ale jego zakończenie ma istotny wpływ na dalszy rozwój wątku głównego. Szczególnie chodzi tu o list, który Bill zostawił Joelowi. To dzięki niemu właśnie protagonista decyduje się kontynuować niebezpieczną wyprawę z Ellie u swego boku. Teraz dowiedzieliśmy się dokładnie, co zostało w nim napisane.

REKLAMA

The Last of Us - wyciekł list z 3. odcinka

W trzecim odcinku "The Last of Us" poznaliśmy tylko fragmenty listu Billa do Joela. W całości pojawił się on natomiast na Reddicie. Autor wpisu zaznacza, że znalazł go na Twitterze i nie ma pewności, czy jest prawdziwy. Jak sam wskazuje, być może wyciekł od kogoś, kto jest z produkcją powiązany. Chyba tak właśnie się stało, bo wygląda autentycznie.

The Last of Us - HBO Max

Pierwsza rzecz, jaka rzuciła się w oczy użytkownikom Reddita jest wyróżniające się na tle innych liter "J" w imieniu Joel. Według nich list nie miał być skierowany do Joela, tylko do Tess. Jakby w trakcie pisania Bill się rozmyślił i postanowił zmienić adresata swoich słów.

Warto zwrócić również uwagę na zakończenie listu. W ostatnim akapicie przeczytamy bowiem:

(...) Zostawiam ci cały mój arsenał. Wykorzystaj go, aby chronić Tess do czasu, kiedy wspólnie uznacie, że macie już dość. W takim wypadku polecam zmieszać 40 Vicodinów z Brunello.

REKLAMA

List Billa jest bardzo gorzki w swym wydźwięku. Jak zauważył jeden z użytkowników Reddita "uderza prosto w serce, bo wiemy już, co zdarzyło się potem". Faktycznie możemy dzięki niemu ponownie przeżyć wszystkie te emocje, które twórcy zaserwowali nam w trzecim odcinku "The Last of Us".

Na HBO Max dostępny jest już czwarty odcinek "The Last of Us", w którym twórcy wracają do wątku głównego. Z powodu Super Bowl na kolejny epizod nie będziemy musieli czekać całego tygodnia, bo ma pojawić się na platformie w nocy z piątku na sobotę.

"The Last of Us" obejrzycie na HBO Max.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA