REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Dzieje się

Widzowie są wściekli i piszą skargi nowy format TVP Info. Ma szerzyć mowę nienawiści

Program TVP Info "Jak oni kłamią" uderza głównie w stację TVN. Format Telewizji Polskiej spotkał się z krytyką widzów, a do KRRiT trafiły już pierwsze skargi od indywidualnych osób. Czego dotyczą zarzuty?

03.08.2023
12:32
Skargi na program TVP Info "Jak oni kłamią"
REKLAMA

Format "Jak oni kłamią" pojawił się na antenie TVP Info w lipcu tego roku. Jak podkreślała Telewizja Polska, rolą programu jest to, aby "prostować kłamstwa i niedopowiedzenia", manipulacje TVN oraz wszystko to, co zdaniem TVN stacja "chce ukryć przed swoimi widzami".

Czytaj też: Telewizje komercyjne chcą jednak pozwać Polskę za faworyzowanie TVP

REKLAMA

Skargi widzów do KRRiT na nowy program TVP Info.

Jak się okazuje, nowy format TVP nie wszystkim przypadł do gustu. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji trafiły cztery skargi od indywidualnych osób. Dwie z nich dotyczą autopromocji. Widzom nie podoba się, że "Jak oni kłamią" reklamowany jest mocno w programach TVP Info oraz wieczornych Wiadomościach. Kolejne dwie dotyczą zdaniem rzeczniczki KRRiT rzekomej mowy nienawiści wobec partii opozycyjnej. Widzowie uważają też, że program jest stronniczy.


Dwie kolejne skargi, także indywidualne, podnoszą zarzuty rzekomej mowy nienawiści wobec opozycji i stronniczości. W przypadku wpłynięcia skarg KRRiT podejmuje rutynowe działania, a więc występuje do nadawcy o materiał emisyjny i o odniesienie się do postawionych w skargach zarzutów - mówiła rzeczniczka KRRiT w rozmowie z serwisem Wirtualne Media.

Scrreen z programu "Jak oni kłamią" w TVP Info
REKLAMA

Logo programu przypomina grafikę "Faktów"

Warto zaznaczyć, że logo programu "Jak oni kłamią" bardzo mocno przypomina grafikę "Faktów" Nowy format TVP emitowany jest od poniedziałku do piątku. Prowadzony jest przez Adriana Klarenbacha oraz Monikę Borkowską.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA