REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Andrzej Sapkowski zdradził, kiedy możemy spodziewać się nowej książki o wiedźminie

Andrzej Sapkowski nareszcie wrócił do tematu swojej nowej książki o wiedźminie, o której przebąkiwał już od 2018 roku. Kilka miesięcy temu twórca przypomniał, że obecnie aktywnie pracuje nad jedną z nich, a w ostatnich dniach podzielił się przybliżoną datą premiery!

20.11.2023
16:10
wiedźmin książka nowa data premiery kiedy andrzej sapkowski netflix
REKLAMA

Andrzej Sapkowski był gościem specjalnym Comic Conu w Wiedniu. Polski pisarz odpowiedział na kilka pytań dotyczących kwestii „Wiedźmina” - opowiedział między w charakterystyczny dla siebie sposób o pisaniu książek, w tym zapowiedzianej nadchodzącej książki. Choć tego jeszcze nie wiemy (autor nie zdradził żadnych fabularnych szczegółów), powieść będzie najpewniej prequelem lub sidequelem wiedźmińskiej sagi. Nie ma co się łudzić, że AS zaprezentuje nam kontynuację - swego czasu wypowiadał się krytycznie na temat pisania o czymś, co wydarzyło się później i nie wyrażał żadnego zainteresowania takim konceptem. 

REKLAMA

Wiedźmin: Andrzej Sapkowski zdradził orientacyjną datę premiery nowej książki

Zrobili serial na podstawie jednego opowiadania. Zmusili mnie do kontynuacji nie narzekam. Teraz dzięki temu mam na czynsz

- powiedział Sapkowski, cytowany przez Gazetę.pl.
REKLAMA

Dodał, że nowej książki z uniwersum zabójcy potworów możemy się spodziewać pod koniec 2024 roku! Na rynek międzynarodowy trafi ona zaś już na początku 2025. Chodzą słuchy, że daty te zbiegną się z premierą kolejnego sezonu "Wiedźmina" na Netfliksie. Osobiście jednak wątpię, by serwis wydał nową odsłonę w tym samym czasie, co inny tytuł z uniwersum. Pod koniec 2024 ma przecież zadebiutować również film animowany "Wiedźmin: Syreny z głębin". W całym twórczym procesie tej produkcji wziął również udział sam Andrzej Sapkowski, pełniąc rolę kreatywnego konsultanta.

Akcja filmu rozgrywa się między piątym a szóstym odcinkiem pierwszego sezonu "Wiedźmina". Geralt z Rivii zostanie wynajęty do zbadania serii ataków w nadmorskiej wiosce. Szybko zostanie wciągnięty w starożytny konflikt między ludźmi i syrenami. Napięcie i konflikt między tymi światami będzie coraz rosło, a na wiedźminie spocznie odpowiedzialność za losy innych. Razem ze starymi, jak i nowymi przyjaciółmi, Geralt spróbuje rozwikłać zagadkę, by zapobiec wybuchowi wojny.

Czytaj więcej o wiedźminie na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA