REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix

„Wiedźmin” się kończy. 5. sezon serialu rzeczywiście ma być ostatni

Prace nad 4. sezonem „Wiedźmina” zostały wstrzymane, ale teraz - gdy strajk scenarzystów dobiegł końca - twórcy będą mogli zająć się dopracowywaniem skryptów. Po krótkiej przerwie ekipa od razu zacznie pracę nad realizacją 5. odsłony - a ta, jak się okazuje, rzeczywiście może być ostatnią.

10.10.2023
10:40
wiedńmin 5 sezon ostatni finał 4 kiedy premiera scenariusz netflix
REKLAMA

Rozpoczęcie zdjęć do 4. sezonu „Wiedźmina” przesunięto na pierwszą połowę 2024 roku. Strajki nie zmieniły jednak decyzji o nakręceniu odsłon 4. i 5. jedną po drugiej. Ma to tym większy sens, jeśli pogłoski, o których pisze serwis Redanian Intelligence - najlepsze w sieci źródło informacji o serialowej adaptacji prozy Andrzeja Sapkowskiego - są prawdziwe.

Czytaj więcej o wiedźminie w Spider's Web:

REKLAMA

Wiedźmin: 5. sezon będzie ostatnim?

Redakcja portalu donosi, że w ostatnim czasie docierają do nich kolejne doniesienia, według których 5. seria to w istocie finał „Wiedźmina”. Oznaczałoby to, że dwa nadchodzące sezony oprą się na trzech powieściach Sapkowskiego: „Chrzcie ognia”, „Wieży Jaskółki” oraz „Pani Jeziora”. Biorąc pod uwagę podany w przybliżeniu czas rozpoczęcia produkcji, możemy ostrożnie założyć, że pierwsze odcinki z Liamem Hemsworthem w roli Geralta z Rivii trafią na Netfliksa dopiero w 2025 roku. Finał zobaczylibyśmy zatem w 2026.

Wygląda na to, że wiedźmińskie uniwersum wiedźmina zmierza do zamknięcia. Warto jednak pamiętać, że póki co w produkcji są jeszcze dwa inne tytuły z nim związane - serialowi spin-off o Szczurach oraz film anime „Wiedźmin: Syreny z głębin” autorstwa Studia Mir. Produkcja przeniesie na ekrany lub nawiąże do jednego z najbardziej lubianych - i, w mojej opinii, również najpiękniejszych - opowiadań z poprzedzających pięcioksiąg antologii. Mowa o tekście „Trochę poświęcenia”, w którym jedną z bohaterek była bardka Essi Daven, nazywana "Oczkiem". To właśnie ona ma być jedną z głównych postaci filmu.

REKLAMA
Wiedźmin

Trubadurka była przyjaciółką Jaskra, która nieszczęśliwie zakochała się w Geralcie. Wiedźmin zaprzyjaźnił się z artystką podczas pracy przy jednym ze swoich zleceń. Wzruszające opowiadanie nie doczekało się adaptacji - być może teraz ten stan rzeczy się zmieni. Niestety, póki co nie mamy pewności, czy animacja opowie zupełnie nową historię o poetce, czy może zmiksuje świeżą opowieść ze znanym nam opowiadaniem, czy jednak, na co liczymy, pozostanie wierną ekranizacją. Być może po prostu spojrzymy na tę samą fabułę z perspektywy Oczka.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA