REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Serial akcji HBO Max wjechał na Netfliksa. W Polsce stał się hitem

Serial HBO Max wjechał na Netfliksa, aby stać się hitem w naszym kraju. Skąd się bierze taka popularność "Wojownika"? To w końcu produkcja według konceptu samego Bruce'a Lee, która kradnie serca widzów nie tylko wciągającą intrygą, ale też wysmakowanymi scenami walk.

19.02.2024
20:20
wojownik netflix najpopularniejsze
REKLAMA

"Wojownik" to opowieść o młodym mistrzu sztuk walki, który w drugiej połowie XIX w. w tajemniczych okolicznościach przybywa z Chin do San Francisco. Tam zaczyna pracę dla jednej z najpotężniejszych organizacji przestępczych Chinatown, wplątując się tym samym w wojnę między azjatyckimi gangami. Przeżyć pomagają mu pięści równie twarde co stopy. To za ich sprawą wypracował sobie sympatię tak widzów, jak i krytyków. Na Rotten Tomatoes serial posiada aż 93 proc. pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes.

Pomimo sukcesu artystycznego HBO Max nie chce już "Wojownika". Po 2. sezonie przejęło produkcję od Cinemax i zrealizowało jej kolejną odsłonę. Niedawno platforma postanowiła jednak ją skasować. Wtedy cały na biało wszedł Netflix, który na mocy kontraktu z Warner Bros. Discovery (właścicielem HBO Max) otrzymał prawa do dystrybucji dotychczasowych odcinków serialu. Pojawiły się w serwisie dosłownie chwilę temu.

Więcej o serialach HBO Max poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Wojownik - serial HBO Max już na Netflix

Netflix nie otrzymał praw do "Wojownika" na wyłączność, dlatego wciąż możecie go również obejrzeć na HBO Max. Haczyk polega na tym, że saga głównego bohatera nie musi się kończyć na dotychczasowych odsłonach. Jak już, powołując się na anonimowe źródła, podawał Deadline, jeśli serial na nowej platformie będzie cieszył się wystarczającą popularnością, ta może zamówić jego kolejny sezon.

Wojownik - Netflix
REKLAMA

Na polskim Netfliksie "Wojownik" już stał się hitem. Na platformie zadebiutował 16 lutego, a do teraz udało mu się już wspiąć na drugie miejsce listy najpopularniejszych aktualnie seriali w naszym kraju. Tym samym produkcji udało się przebić inną nowość serwisu "Dom Ninja" i wyrzucić poza podium zestawienia "Griseldę". W tym momencie chętniej oglądamy bowiem jedynie "Jeden dzień".

Czy na innych rynkach "Wojownik" radzi sobie równie dobrze? Netflix w środy publikuje globalne topki najpopularniejszych tytułów dostępnych na platformie. Wtedy tak naprawdę dowiemy się, czy serial zrobił na użytkownikach wystarczająco dobre pierwsze wrażenie, aby pojawił się cień szansy na jego kontynuację.

"Wojownika" obejrzycie na HBO Max i Netfliksie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA