REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Seriale oryginalne HBO na Netfliksie. Jeśli ta umowa dojdzie do skutku, to będzie to przełom

Co się dzieje w tym Warner Bros. Discovery? Dobrze poinformowane źródło doniosło, że firma chce sprzedać niektóre swoje seriale oryginalne (a konkretnie licencje) konkurencyjnej firmie. I jest w tym coś bardzo dziwnego, choć rozwiązanie zagadki jest bardzo proste.

21.06.2023
14:18
hbo max netflix
REKLAMA

Serwis Deadline, powołując się na swoje źródła, mówi, że Warner Bros. Discovery chce sprzedać licencje na niektóre tytuły swojemu rywalowi, wrogowi, a przynajmniej zaprzysięgłemu konkurentowi, czyli Netfliksowi. Portal donosi, że na razie mówi się o USA, ale nie mam wątpliwości, że jeśli sprzedaż dojdzie do skutku, to będzie ona dotyczyła również innych rynków.

REKLAMA

Mówi się wprost na razie o tylko jednym tytule, serialu „Niepewne”, czyli serialu z 2016 roku, który doczekał się 5 sezonów. To tak pół-oficjalnie. Możemy jednak z dużą dozą pewności powiedzieć, że nie tylko o nim rozmawiają włodarze obu serwisów.

Seriale HBO na Netflix

Niepewne - serial HBO

Jesteśmy aktualnie w momencie, w którym serwisy VOD muszą wymyślać się na nowo, o czym Rafał Christ pisał w swoim tekście. Najaktywniej te nowe porządki wprowadza David Zaslav, CEO Warner Bros. Discovery. Zaledwie kilka miesięcy temu informowaliśmy o niedokończonych projektach, które skasował, a cześć z nich sprzedał do SkyShowtime. Jednym z nich jest „Warszawianka”, która w ostatni poniedziałek miała swoją premierę.

Ta sytuacja jednak o tyle różni się od tej z „Warszawianką”, że dotyczy tytułów już zakończonych. Ponadto Deadline podaje, że Warner Bros. Discovery nie chce sprzedawać swoich tytułów na wyłączność. Oznacza to mniej więcej tyle, że produkcje prawdopodobnie będzie dało się obejrzeć w obu serwisach.

REKLAMA

Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo.

Te doniesienia są o tyle zaskakujące, że do tej pory wydawało się, że najmocniejszą kartą przetargową wielkich korporacji medialnych, które spóźnione wpadły na rynek VOD, będą produkcje już zrealizowane. Netflix bowiem zaczynał niemal od zera, a Disney, Warner Bros czy nawet SkyShowtime na swój sukces pracowały od dziesięcioleci i mają w swoim portfolio tysiące tytułów. Tymczasem okazuje się, że dla streamingu dawne tytuły również bywają obciążeniem. W odpowiedzi na to Disney zdecydował, że cześć produkcji wycofa ze swojego serwisu, a HBO najwyraźniej planuje się nimi podzielić.

Czytaj także: HBO Max masowo kasuje seriale. Do śmieci trafiło science fiction od Ridleya Scotta i wiele innych

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA