REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Nowy Spider-Man od MCU pojawi się w przyszłym roku. Co już wiemy o produkcji?

"What if...?" to dotychczas jedyny animowany serial MCU. Za chwilę dostanie 2. sezon, a Marvel podczas pokazu jego pierwszych odcinków zaprezentował przy okazji fragmenty innych animacji zmierzających na Disney+. Znalazło się wśród nich miejsce na nowego Spider-Mana.

13.12.2023
9:45
spider man serial mcu disney
REKLAMA

Animowany Spider-Man został zapowiedziany już jakiś czas temu. Miał nosić tytuł "Spider-Man: Freshman Year". Zamiast tego będzie się jednak nazywał "Your Friendly Neighborhood Spider-Man". Według ujawnionych szczegółów fabuła skupia się na losach Petera Parkera dopiero rozpoczynającego swoją przygodę jako Człowiek Pająk.

W samym MCU wczesne lata Spider-Mana zostały ledwo muśnięte. Genezę superbohatera dobrze już bowiem poznaliśmy w filmach Sony (trylogii "Spider-Man" i dwóch częściach "Niesamowitego Spider-Mana"), więc Marvel nie zamierzał się powtarzać, kiedy rolę Petera Parkera przejmował Tom Holland. Chociaż fabuła serialu nie będzie miała narracyjnego wpływu na dalszy rozwój uniwersum, okazuje się więc prawdziwą gratką dla fanów.

Więcej o "Spider-Manie" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Spider-Man - co wiemy o nowym serialu MCU?

W zaprezentowanych podczas pokazu 2. sezonu "What if...?" fragmentach widzowie mogli zobaczyć protokostium Spider-Mana, który w filmach MCU jedynie fanom mignął. Jak wiadomo, w serialu pojawią się też złoczyńcy, których w produkcjach aktorskich jeszcze nie widzieliśmy. Wśród nich znalazło się miejsce na Kameleona i oryginalne wcielenie Normana Osborne'a - według doniesień ma on być mentorem Petera Parkera.

REKLAMA
What if...? - 2. sezon - Disney+

"Your Neigborhood Spider-Man" zadebiutuje na Disney+ w przyszłym roku. W nadchodzących miesiącach na platformie należy spodziewać się również premier pozostałych zapowiedzianych animacji MCU, takich jak "Eyes of Wakanda" ze świata Czarnej Pantery, czy wyczekiwanego od dawna "X-Men '97". 2. sezon "What if...?" pojawi się natomiast w serwisie jeszcze w tym miesiącu.

Premiera 2. sezonu "What if...?" 22 grudnia na Disney+.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA