REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. Dzieje się

O tym aktorze z "Fanfiku" Netfliksa będzie głośno. Kim jest Alin Szewczyk?

Fani Netfliksa aktualnie mogą oglądać bardzo dobrze odebrany film "Fanfik", będący adaptacją bestsellerowej książki Natalii Osińskiej pod tym samym tytułem, w reżyserii Marty Karwowskiej. W roli głównej wystąpił niebinarny aktor, Alin Szewczyk, który w roli Tośka/ Tośki poradził sobie znakomicie. Kim jest Alin Szewczyk?

23.05.2023
18:27
Alin Szewczyk
REKLAMA

"Fanfik" Netfliksa to obraz w reżyserii Marty Karwowskiej, która również jest współautorką scenariusza, gdzie napisała go razem z Grzegorzem Jaroszukiem. Film na podstawie książki Natalii Osińskiej jest historią o outsiderce Tośce, która bywa sfrustrowana i nie do końca siebie lubi. Uciekając od trudnej rzeczywistości, Tosia dzięki swojemu talentowi oraz kreatywności tworzy internetowe fanfiki. Gdy w szkole pojawia się nowy chłopiec, Leon, Tosia postanawia mu pomóc zaadaptować się. Nastolatka powoli odkrywa siebie i swoją nową tożsamość, zaczynając rozumieć, że jest chłopcem: Tośkiem.

REKLAMA

Alin Szewczyk zagrał główną rolę w "Fanfiku". Kim jest 23 letni aktor?

W roli głównej pojawił się młody, niebinarny aktor, Alin Szewczyk, o którym już jest głośno. To 23-latek z warszawskiego Ursynowa. Jak sam o sobie mówi, jest spawaczem, samoukiem lubiącym rysować komiksy, chodzi na szpilkach, wybiegach, a jego marzeniem jest wyspawać most. Rola w pełnometrażowym filmie nie jest jednak pierwszą w karierze 23-latka. Wcześniej w liceum Alin zagrał drugoplanową rolę w filmie Andrzeja Jakimowskiego "Pewnego razu w listopadzie. Wtedy byłem jeszcze w moim girl mode, czyli funkcjonowałem w ramach płci przypisanej mi przy urodzeniu. „Fanfik” jest moją pierwszą rolą po coming oucie - opowiadał Szewczyk w rozmowie z magazynem "Vogue".

Gdy dowiedział się o castingu do produkcji Netfliksa, szybko postanowił zgłosić się na przesłuchania, natomiast po tygodniach prób dostał rolę. On sam i jego bohater mają ze sobą dużo wspólnego. Młody aktor nie ukrywa, że podszedł do filmu bardzo personalnie. Szewczyk zdaje sobie sprawę z tego, że transpłciowość nie przestaje być tematem szerokiej i kontrowersyjnej dyskusji w Polsce.

Alin Szewczyk spełnia się również jako model

Aktorstwo i komiksy to nie jedyne pasje Alina. Młody aktor spełnia się również jako model, prezentując ubrania największych marek na wybiegach. Już za nastoletnich czasów, proponowano mu pracę w branży mody, lecz wtedy odmawiał. Dopiero pracując nad "Fanfikiem" Netfliksa, nabrał pewności siebie. Dlatego, gdy po zdjęciach do filmu, odezwał się do niego zespół Uncover Models, aktor postanowił spróbować pracy w modelingu.

REKLAMA

Na swoim koncie Alin ma współprace z uznanymi i dużymi markami, jak m.in. Loewe, Pradą, Luis Vuitton czy Valentino. Zresztą podczas niedawnych Fashion Weeków, chodził na wybiegach największych domów mody, m.in. J.W. Anderson, Dries Van Noten czy Sportmax. We wrześniu 2022 roku pojawił się po raz pierwszy na prezentacji kolekcji Prady, zamykając wybieg. Kilka miesięcy temu wziął udział w kampanii włoskiego domu mody Valentino. Sam zainteresowany bardzo chciał chodzić zarówno po damskich, jak i męskich wybiegach. Udało mu się to dzięki JW Anderson.

Alin nie porzuca oczywiście świata filmu. Już w czerwcu na Netfliksa trafi dokument Marka Kozakiewicza, który jest zapisem kilku historii, osób niebinarnych i transpłciowych w Polsce, w tym samego Alina. Szewczyk rozwija się również jako spawacz. W przyszłości chciałby budować mosty, sceny oraz instalacje.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA