REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Ile książek zakupił rekordzista na Allegro? Ta ilość robi wrażenie. Oto podsumowanie 2022 roku w kategorii książek na Allegro

Temat czytania książek zawsze wywołuje sporo emocji. Polacy kupują i czytają książki, natomiast serwis Allegro w swoim podsumowaniu zdradził, ile książek sprzedało się w minionym, 2022 roku na Allegro. Jak klarują się wyniki?

21.04.2023
15:01
Książki Allegro
REKLAMA

Ile książek sprzedało się na Allegro w 2022 roku? W jaki dzień tygodnia ludzie najchętniej kupują książki oraz ile najwięcej egzemplarzy zakupił jeden użytkownik Allegro? Na te oraz inne pytania odpowiedział serwis. Warto dodać, że kategoria książek zarówno na Allegro jak i Allegro Lokalnie posiada szeroki wybór i cieszy się zainteresowaniem klientów. Potwierdzają to również dane: ponad 3,7 milionów klientów kupiło co najmniej jedną książkę na Allegro, z kolei w 2022 roku średnio sprzedawały się ponad 44 egzemplarze na minutę.

REKLAMA

Ile książek sprzedało się na Allegro w 2022 roku? Wyniki robią wrażenie

W poprzednim roku na Allegro sprzedały się ponad 23 miliony książek, z kolei rekordzista kupił aż 11613 egzemplarzy. Jak pokazują dane, klienci najczęściej decydowali się na zakup podręczników szkolnych, a to dlatego, że platforma oferuje szeroki wybór książek do szkoły. Na kolejnych miejscach znalazły się książki dla dzieci oraz beletrystyka. Co ciekawe, to kobiety częściej robiły zakupy w kategorii książek niż mężczyźni, natomiast ich wybory są prawie identyczne i raczej praktyczne. Na pierwszym miejscu znalazły się książki dla dzieci, a także podręczniki czy beletrystyka.

Kobiety wybierają również kalendarze, akcesoria czy gadżety, z kolei mężczyźni, książki naukowe oraz popularnonaukowe. Z kolei w przypadku beletrystyki kobiety wybierają najczęściej literaturę piękną, erotyczną oraz obyczajową. Z kolei mężczyźni poza literaturą piękną wybierają też horrory oraz fantastykę. Najpopularniejszymi autorami są m.in. Remigiusz Mróz, Anita Głowińska oraz Marta Galewska-Kustra. Jak się okazuje, najwięcej książek sprzedawało się w poniedziałki w godzinach wieczornych, między godziną 21 a 22. Z kolei najwięcej książek sprzedało się 6 września. Tego dnia użytkownicy Allegro zakupili ponad 182 tysiące egzemplarzy.

Grafika Allegro książki

Świetnie sprzedają się też książki z drugiego obiegu

REKLAMA

Klienci Allegro kupują też książki z drugiego obiegu. Kategoria książek na Allegro Lokalnie urosła aż o 25% w 2022 roku, a najwięcej książek z drugiej ręki sprzedawało się w poniedziałki o godzinie 19. Rekordzista kupił 791 egzemplarzy z drugiego obiegu za ponad 84 tys. zł. Klienci najchętniej kupują w kategoriach takich jak: podręczniki szkolne, książki naukowe i popularnonaukowe (w szczególności: historia, archeologia), a także literatura piękna, popularna i faktu (głównie fantasy).

W związku ze Światowym Dniem Książki obchodzonym 23 kwietnia, Allegro Lokalnie przygotowało specjalną promocję dla swoich klientów. Każdy, kto w terminie od 20 do 27 kwietnia doda przynajmniej jedno ogłoszenie w dowolnej kategorii na Allegro Lokalnie, otrzyma kod na darmowe pobranie e-booka lub audiobooka od Legimi. Szczegóły promocji tutaj: https://allegro.pl/lokalnie/promocje#tydzienksiazki

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA