REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Altered Carbon już jest. Dziś premiera najambitniejszego serialu Netfliksa

W końcu się doczekaliśmy. Modyfikowany Węgiel - najambitniejszy projekt Netfliksa - jest już dostępny. Serial przeniesie nas w cyberpunkową przyszłość, w której technologia pozwala ludziom na przedłużanie swojego życia w nieskończoność.

02.02.2018
9:10
Altered carbon warto obejrzeć
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsze wiadomości o tym, że Netflix zekranizuje pierwszą część trylogii o Takeshim Kovacsu pojawiły się w 2016 r. Historia stworzona oryginalnie przez Richarda Morgana należy do moich ulubionych pozycji z gatunku cyberpunk, dlatego też nie mogłem doczekać się jej ekranizacji.

Doskonały kryminał w stylu noire.

altered carbon netflix modyfikowany wegiel serial data premiery trailer 4 class="wp-image-113496"

Akcja serialu rozgrywa się na Ziemi, a dokładniej w Bay City, czyli dawnym San Francisco. Laurens Bancroft (James Purefoy) - jeden z najbogatszych ludzi na Ziemi, używając swoich ogromnych wpływów, przywraca do życia ostatniego z emisariuszy, aby ten zajął się sprawą jego morderstwa. Ktoś zabił jednego z klonów Bancrofta, kilka minut przed wykonaniem automatycznej kopii zapasowej jego świadomości. Ofiara nic nie pamięta, a policja Bay City twierdzi, że było to samobójstwo.

Śledztwo w sprawie morderstwa to szansa na drugie życie dla Takeshiego Kovacsa (Joel Kinnaman), ostatniego emisariusza, który zostaje zwolniony z dożywotniego pobytu w więzieniu i budzi się na Ziemi. Razem z Kovacsem zwiedzimy zakazane dzielnice Bay City. Poznamy także historię emisariuszy i motywy, które stały za ich rebelią.

Takeshi to typ samotnika, jednak w Bay City znajdzie się kilka osób, które staną się jego sojusznikami. Będą to m.in. Kirstin Ortega - porucznik policji Bay City, Poe - sztuczna inteligencja, która zarządza hotelem Raven (skojarzenia z Edgarem Alanem Poe są jak najbardziej na miejscu) i Vernon Elliot - były, taktyczny marine Protektoratu. Każda z tych postaci ma swoje, dobrze umotywowane powody, dla których chce pomóc Kovacsowi.

Cyberpunk w najlepszym wydaniu.

Fani tego gatunku nie powinni być rozczarowani wizją przyszłości stworzoną przez Netfliksa na podstawie książek Richarda Morgana. Pełne neonów, futurystyczne Bay City robi ogromne wrażenie, a historia opowiedziana w serialu trzyma w napięciu.

No i dziś piątek - możecie bezkarnie spędzić cały wieczór i obejrzeć wszystkie 10 odcinków za jednym zamachem. Osobiście liczę na to, że Netflix zdecyduje się na ekranizację kolejnych książek Morgana. Uniwersum Modyfikowanego Węgla zasługuje na więcej niż jeden sezon.

REKLAMA

Cały sezon serialu jest dostępny w serwisie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA