REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Amazon Prime Video: cena. Ile kosztuje subskrypcja w serwisie i co tam oglądać?

Amazon Prime Video to jeden z serwisów VOD, który dysponuje obszerną biblioteką filmów i seriali. Jest też jedną z platform oferujących korzystną cenę subskrypcji, a także okres próbny, podczas którego można korzystać z oferty Prime Video zupełnie za darmo. Co obejrzeć w serwisie i ile kosztuje abonament? Sprawdzamy.

16.04.2024
18:44
amazon prime video subskrypcja cena
REKLAMA

Prime Video to, obok Netfliksa, HBO Max, SkyShowtime czy Disney+, jeden z serwisów VOD, który kusi swoją bogatą ofertą filmową i serialową, proponując przy tym najniższą cenę wśród swoich konkurentów. Amerykańska platforma VOD została uruchomiona 7 września 2006 r. w Stanach Zjednoczonych, natomiast w innych krajach, w tym w Polsce, zadebiutowała się 14 grudnia 2016 r. i jest częścią subskrybcji Amazon Prime. Serwis oferuje dostęp do treści (na licencji oraz pod szyldem Amazon Originals i Amazon MGM Studios) zarówno w opcji abonamentu, jak i wypożyczenia, a także możliwość pobierania ulubionych tytułów.

REKLAMA

Amazon Prime Video - cena subskrypcji

Koszt miesięcznej subskrypcji to 10,99 zł, natomiast rocznej - 49 zł (czyli około 4 zł/mies.). Jeśli chcesz zrezygnować z członkostwa podczas okresu próbnego przed upływem okresu rozliczeniowego, możesz zrobić to w dowolnym momencie, anulując automatyczne odnawianie subskrypcji.

Amazon Prime za darmo

Nowi użytkownicy Amazon Prime Video mogą skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego za darmo. Wystarczy założyć konto na stronie serwisu i wybrać preferowaną metodę płatności. Po upływie okresu próbnego, za który nie trzeba uiszczać żadnej opłaty, użytkownicy mają do wyboru miesięczną lub roczną subskrypcję, której kwota zostanie pobrana z karty po 30 dniach od rozpoczęcia subskrypcji. Z członkostwa można zrezygnować w każdym momencie poprzez wyłączenie automatycznego odnawiania subskrypcji.

Amazon Prime Video - filmy

Hitem Prime Video jest obecnie "Road House", remake filmu "Wykidajło" z Jakiem Gyllenhaalem w roli głównej, który skupia się na byłym zawodniku UFC rozpoczynającym pracę w tytułowym barze na Florydzie. Na platformie dostępne są również popularne i chętnie oglądane produkcje takie jak "Saltburn", "Air" czy "Mój piękny syn". W serwisie można obejrzeć także całą serię "Igrzyska śmierci" (wraz z najnowszym tytułem "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży"), a także wszystkie części z cyklu "John Wick". Obok produkcji dokumentalnych m.in. o Jakubie Błaszczykowskim ("Kuba") i Robercie Lewandowskim ("Lewandowski - Nieznany") odnaleźć można również wyjątkowe animacje dla najmłodszych.

Amazon Prime Video - seriale

W bibliotece Prime Video znajdują się także hitowe seriale. Jednym z nich jest oczywiście "Fallout", czyli produkcja na podstawie jednej z najlepszych gier w historii. Jego akcja rozgrywa się 200 lat po apokalipsie, kiedy mieszkańcy luksusowych schronów są zmuszeni do powrotu do świata na powierzchni. Do flagowych produkcji serwisu należą także takie seriale jak "The Boys", "Gen V", "Reacher" czy "Fleabag".

O produkcjach Prime Video przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA