REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Kiedy "Avatar 3" w kinach? James Cameron zapowiada premierę, ale może nie zdążyć na czas

Co słychać za kulisami „Avatara 3”? Minął już prawie rok od premiery „dwójki”, a choć oba filmy były kręcone równocześnie, kontynuację zobaczymy najwcześniej 19 grudnia 2025 roku. „Najwcześniej”, bowiem istnieje szansa, że James Cameron i jego zespół nie zdążą na czas.

28.11.2023
9:05
avatar 3 kiedy data premiery james cameron nowa zelandia
REKLAMA

James Cameron wziął udział w nowozelandzkiej konferencji prasowej, gdzie potwierdził, że robi wszystko, by wyrobić na zaplanowaną na za dwa lata premierę. Wstępna postprodukcja trwa już od pewnego czasu, ale przed ekipą jest jeszcze sporo działań na wyższych obrotach - oznacza to, że sfinalizowanie długiej pracy nad całym tym jakościowym CGI może potrwać aż do ostatnich dni przed premierą. 

Oczywiście, to wcale nie musi oznaczać kolejnego jej przesunięcia. Praca nad CGI do „Istoty wody” trwała blisko dwa lata, a zakończono ją miesiąc przed debiutem. Rzecz w tym, że zostało jeszcze sporo do zrobienia (reżyser przyznał, że dopracowanie materiału będzie wyjątkowo trudne), a ryzyko konieczności przerwania aktywnej kampanii promocyjnej - co byłoby problematyczne - może zachęcić studio do modyfikacji planów. Przypomnę, że film pierwotnie miał trafić na ekrany w przyszłym roku, ale studio dało mu więcej czasu.

REKLAMA

Wchodzimy w bardzo gorączkowe dwa lata postprodukcji. A więc film trafi do kin na Boże Narodzenie 2025 roku

- zapowiada Cameron.

Czytaj więcej o Avatarze i Cameronie na łamach Spider's Web:

Avatar

James Cameron związał się z Nową Zelandią

Cameron pracuje w Nowej Zelandii od 2005 r., kiedy to rozpoczęły się prace nad pierwszym filmem s cyklu „Avatar”. Teraz ujawnił, że w 2024 roku otrzyma obywatelstwo tego kraju. Co więcej, całą swoją zawodową przyszłość wiąże właśnie z nim - i to tam powstaną wszystkie kolejne odsłony franczyzy. 

To wnosi tak wiele do tutejszej gospodarki, dodaje krajowi prestiżu kulturowego, a wielu młodym ludziom pozwala myśleć o sobie jako o osobach mających silną pozycję na międzynarodowej arenie

- podsumował.
REKLAMA

„Avatar: Istota wody” zarobił 2,3 mld dol., stając sę najbardziej dochodową produkcją roku i trzecią w historii kina. Mimo powszechnych wątpliwości co do sukcesu (sukces „jedynki” był postrzegany jako odosobniony incydent), widzowie na całym świecie masowo ruszali do kin. 

Po kolejnych przesunięciach „Avatar 4” ma trafić na ekrany 21 grudnia 2029 r., a „Avatar 5” - 19 grudnia 2031 r. W ten sposób pierwszy i ostatni film będą dzielić 22 lata.

James Cameron
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA