REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

„Bałagan, jaki zostawisz” to serial skrojony pod fanów „Szkoły dla elity”. Oceniamy przebój Netfliksa

„Bałagan, jaki zostawisz” to nowy hiszpański serial, który podbija Netfliksa. Produkcja od paru dni jest jednym z najchętniej oglądanych tytułów w serwisie. I nic dziwnego – „Bałagan, jaki zostawisz” idealnie wpisuje się w gusta widzów platformy.

16.12.2020
21:30
bałagan jaki zostawisz czy warto
REKLAMA
REKLAMA

Skojarzenia ze „Szkołą dla elity” (w serialu w jednej z ważnych ról męskich występuje zresztą Arón Piper, znany z roli Andera Muñoza) i „Ruchomymi piaskami”, dwoma serialami Netfliksa skierowanymi do młodych widzów, są jak najbardziej na miejscu.

„Bałagan, jaki zostawisz” to miks thrillera i dramatu psychologicznego z kryminalną zagadką.

Równocześnie poznajemy dwie bohaterki – Raquel (Inma Cuesta) i Virucę (Bárbara Lennie). Ta pierwsza właśnie przenosi się w nowe miejsce, gdzie ma objąć posadę nauczycielki literatury. Jej życie dalekie jest od ideału – w snach nawiedza ją jej zmarła matka, a ona sama oddala się od męża. Druga z nich uczy w szkole. Co i rusz spotyka się z agresją ze strony nastoletnich uczniów – czuć, że napięta atmosfera między nimi jest wynikiem niewyjaśnionych zaszłości. Kiedy sytuacja między Virucą i trójką jej podopiecznych – Iago, Rio i Nereą – staje się nie do wytrzymania, kobieta zostaje znaleziona przez jednego z nich martwa na brzegu. Podobno popełniła samobójstwo przez utopienie się.

Obserwujemy więc dwa okresy życia małej miejscowości i lokalnej szkoły – sprzed śmierci Viruki i po.

Kiedy Raquel trafia do liceum ma zastąpić przedwcześnie zmarłą kobietę. Wydaje się, że to stanowisko jest przeklęte. Kobietę spotyka afront ze strony młodzieży. Co i rusz wydarzają się nieprzyjemne rzeczy, a Raquel jest nękana – ktoś zostawia jej groźby w formie liścików, szantażuje ją, śledzi. Nowa nauczycielka, jak sama powie, ma poczucie, że podąża ścieżką Viruki. Kobieta próbuje zrozumieć, co wydarzyło się w szkole. Zaczyna prowadzić własne śledztwo, które – jak sądzi – zdemaskuje oprawcę odpowiedzialnego za śmierć Viruki i jej prześladowcy. Atmosfera gęstnieje każdego dnia, a na jaw wychodzą nowe sekrety.

„Bałagan, jaki zostawisz” ma na siebie pomysł, nawet jeśli toksyczne relacje między nauczycielami i uczniami nie są nowym tematem.

bałagan jaki zostawisz serial netflix class="wp-image-474688"

Z ciekawością obserwuje się przeszłość bohaterów z czasów Viruki i nową rzeczywistość po jej śmierci, w którą wrzucona – nieco wbrew swojej woli – została Raquel. Kolejne odcinki tworzą puzzle większej układanki, a w niej co i rusz znajduje się jakiś nowy, zdawałoby się, niepasujący kawałek. „Bałagan, jaki zostawisz” wciąga z każdym odcinkiem coraz bardziej – na początku jesteśmy nieco skonfundowani dokąd to wszystko zmierza, ale w kolejnych epizodach akcja nabiera rytmu, tempa.

Nowy serial Netfliksa spodoba się wszystkim tym, którzy uwielbiają opowieści o trudnych nastolatkach, gdzie żądza zemsty, pożądanie, namiętność i tajemnice grają pierwsze skrzypce. Fani „Szkoły dla elity”, „Ruchomych piasków”, „Trzynastu powodów” i „Rzymskich dziewczyn” będą zadowoleni z seansu.

REKLAMA

Miniserial obejrzycie na Netfliksie. Produkcja liczy osiem odcinków.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA