REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Barbie" otrzymała nową scenę. Film obejrzysz w nowym formacie i chyba warto jeszcze raz iść do kina

Już w tym tygodniu największy hit tego roku, film o lalce w kryzysie egzystencjonalnym wraca na wielkie ekrany. Właściwie to wchodzi na większe ekrany. Bo "Barbie" trafi wreszcie do IMAX-a. Reżyserka Greta Gerwig wraz z operatorem Rodrigo Prieto mówi, dlaczego warto ją obejrzeć w nowym formacie.

21.09.2023
9:45
barbie imax gdzie obejrzeć
REKLAMA

Dlaczego do tej pory nie mogliśmy obejrzeć "Barbie" w IMAX-ie? Proste. Przez "Oppenheimera". Christopher Nolan przywłaszczył sobie ten format i nie chciał go z nikim dzielić. Teraz gdy szaleństwo związane z "Barbenheimerem" już za nami, film Grety Gerwig doczeka się redystrybucji, zapewniającej widzom nowe doświadczenia dźwięku i obrazu.

Reżyserka wraz z operatorem Rodrigo Prieto wzięła udział w jednym z wczesnych pokazów w IMAX-ie i po seansie wspólnie podzielili się swoimi wrażeniami. Powiedzieć, że były pozytywne, to jak nic nie powiedzieć. Twórcy "Barbie" okazali się zachwyceni i namawiali widzów, aby również skusili się na obejrzenie filmu w nowym formacie.

Na Spider's Web dużo pisaliśmy o "Barbenheimerze":

REKLAMA

Barbie - film wchodzi do IMAXA

Według wypowiedzi twórców, oglądanie "Barbie" w IMAX-ie to zupełnie nowe przeżycie. "Najbardziej satysfakcjonujące" - zapewnia Greta Gerwig.

Przede wszystkim, brzmi i wygląda niesamowicie. Dla mnie jest to najbardziej satysfakcjonujący sposób oglądania, bo czuć jak to wszystko wchodzi w ciebie. Lubię to poczucie bycia niemal przytłoczoną - mówi Greta Gerwig.

Barbie - IMAX

"Barbie" jest największym hitem tego roku. Do tej pory zarobiła na całym świecie ponad 1,4 mld dolarów przebijając tym samym wcześniejszego lidera box-office'u "Super Mario Bros.". Udało jej się też trafić do pierwszej 15 najlepiej zarabiających filmów wszech czasów - wcisnęła się w miejsce 14 między "Avengers: Czas Ultrona" i "Krainę lodu 2". Czy IMAX-owa redystrybucja pomoże jej wysunąć się przed drugi wymieniony tytuł?

REKLAMA
Barbie - IMAX

Atutem przyciągającym widzów do IMAX-a może się okazać nie tylko "niemal przytłaczający format", ale również dodatkowa scena. Po napisach widzowie będą mogli zobaczyć bowiem materiał wycięty z dotychczasowej wersji kinowej z udziałem Helen Mirren, która użyczyła swego głosu narratorce.

"Barbie" trafi na ekrany IMAX-owe w piątek 22 września. W nowym formacie będzie można ją obejrzeć jedynie przez tydzień. Film od jakiegoś czasu jest też dostępny do wykupienia na różnorakich platformach VOD.

Ze Spider's Web dowiesz się, gdzie obejrzeć "Barbie": Barbie - gdzie obejrzeć? Film wreszcie trafił do polskich serwisów VOD

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA