REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Finałowy sezon „Bates Motel” od dziś na Netfliksie. W serwisie obejrzysz już cały prequel „Psychozy”

„Bates Motel” wpisuje się w trend seriali, które nawiązują do znanych dzieł filmowych. Produkcja z Freddie'em Highmore'em i Verą Framigą w rolach głównych to prequel „Psychozy” Alfreda Hitchcocka z 1960 roku. Na Netfliksie właśnie wylądował 5. i tym samym ostatni sezon serialu.

20.02.2019
9:58
bates motel 5 sezon netflix
REKLAMA
REKLAMA

To prequel nieoczywisty, bo wydarzenia w „Bates Motel” dzieją się współcześnie. Całość stylizowana jest na lata 60., w pierwszym odcinku zresztą mamy pewne wątpliwości, w którym roku się znajdujemy. Te jednak rozwiewają się w oka mgnieniu, kiedy koleżanki głównego bohatera w samochodzie bawią się smartfonem. Jednak klimat, dom tytułowych Batesów, a nawet stroje Normana i Normy – toksycznych syna i matki – nawiązują do minionej epoki.

„Bates Motel” to serial niezwykły, bo – tak jak choćby „Gra o tron” – świetnie się go ogląda mimo tego, że wielu bohaterów się nie znosi. A na pewno ma się bardzo mieszane uczucia w stosunku do pierwszoplanowych postaci.

A te zagrane są świetnie i przekonująco. Norman Bates jest psychotyczny, dziwny, nieśmiały, despotyczny, irytujący, ale i budzący współczucie. Z kolei Norma, matka, która za wszelką cenę próbuje chronić swojego syna, to kobieta uległa i demoniczna jednocześnie. Dla rodziny zrobi wszystko, nawet za cenę własnego bezpieczeństwa i komfortu. To zresztą właśnie dlatego oboje przyjeżdżają do pozornie urokliwego miasteczka, White Pine Bay, i rozpoczynają swoje życie na nowo. Norma i Norman otwierają przydrożny motel i zamieszkują w domu, który dobrze poznaliśmy już w „Psychozie”.

Widzowie wiedzą, do czego ta historia ich doprowadzi. Ale opowieść, która ostatecznie skończyła się w strasznej piwnicy, jest fascynująca.

„Bates Motel” to mieszanka dramatu psychologicznego, thrillera i kryminału. Mamy tu mnóstwo intryg, sekretów, a trup ściele się gęsto. To emocjonująca jazda bez trzymanki, która bierze na warsztat ludzką naturę, zbrodnię i... miłość, choć nie zawsze dobrze pojmowaną.

REKLAMA

Na Netfliksie od dziś możecie zobaczyć już pełny serial. Wszystko dzięki temu, że w serwisie właśnie pojawił się 5., czyli finałowy sezon produkcji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA