REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Tego serialu nikomu nie trzeba przedstawiać. „Było sobie życie” od dziś na Netfliksie

Jeśli chcecie odbyć sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa, Netflix ma dla was propozycję. W serwisie pojawił się serial „Było sobie życie”.

15.10.2019
11:39
było sobie życie netflix
REKLAMA
REKLAMA

Było sobie życie” to francuski serial animowany, nadawany od 1987 roku przez stację France 3. Jej twórca to urodzony w Warszawie francuski producent, scenarzysta i karykaturzysta Albert Barillé. W Polsce seria pokazywana była m.in. na kanałach TVP 1, TV Puls i Polsat Zdrowie. W polskiej wersji językowej udział wzięli m.in. Maria Opania, Stanisław Brudny i Waldemar Barwiński.

Serialu „Było sobie życie”, a także cyklu produkcji „Było sobie…” zapewne nie trzeba nikomu przedstawiać. Jednak w ramach przypomnienia: „Było sobie życie” to fabularyzowana opowieść edukacyjna o tajemnicach ludzkiego ciała, prowadzona z perspektywy wnętrza organizmu.

REKLAMA

Przygody czerwonych krwinek, prof. Globusa, Siłacza czy Wredniaka opowiadają o anatomii ludzkiego ciała, przybliżają młodym widzom informacje na temat procesów zachodzących w ich wnętrzach oraz wyjaśniają działanie niektórych narządów. Seria przez lata była jednym z ciekawszych i najbardziej przystępnych źródeł wiedzy dla najmłodszych. W bibliotece platformy Netflix znajdziecie 26 odcinków serii. Opowiadają one m.in. o układzie oddechowym, budowie ucha czy roli skóry, poruszają także bardziej skomplikowane tematy, takie jak hormony czy wojna z toksynami.

Ocinki serii „Było sobie życie” znajdziecie na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA