REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #15 [+ROZWIĄZANIE KONKURSU]

Jeżeli nie lubicie alternatywy rockowej czy indie popu spokojnie możecie sobie już w tym momencie odpuścić ten tekst. W tym tygodniu mamy mnóstwo premier spod znaku wszelkiego rodzaju „indie” grania, z którego jedyne zespoły jest szerzej znane to Pixies i Lykke Li. O ile mój wstęp was nie przeraził, to zapraszam na cotygodniowe Cyfrowe nowości muzyczne.

29.04.2014
21:13
Cyfrowe nowości muzyczne: Spotify, Deezer, Wimp i Rdio #15 [+ROZWIĄZANIE KONKURSU]
REKLAMA

Rozwiązanie konkursu

REKLAMA

Zaczynamy od utworów, które wygrały w naszym konkursie „Odkrywaj muzykę i zgarnij abonament Spotify”. Redakcja sPlay.pl jednogłośnie wyłoniła dwoje zwycięzców. Są to Katarzyna Felicka oraz Mieczysław Kozielski.

Katarzyna Felicka

Iggy Azalea & WatchTheDuck- "100"

Ta piosenka jest zupełnie inna niż większość utworów raperki, wnosi świeżość w jej twórczość. Spodoba się z pewnością osobom, które nie są wielkimi fanami gatunku (wśród tych osób jestem właśnie ja). Piosenka jest ciekawa instrumentalnie, wpada w ucho a słuchając jej można poczuć klimat ciepłych, słonecznych wakacji. Idealnie brzmiałaby puszczona z głośników plażowego baru.

Mieczysław Kozielski

Arkona - "Gorod snov"

Piękny utwór folk metalowy o dość łagodnej linii melodycznej, cudnej harmonii, przy miękko brzmiącym języku rosyjskim. Taka kompozycja złagodzi nerwy po ciężkim dniu w pracy. Zresztą sami posłuchajcie i odprężcie się!

Brody Dalle

Gatunek: punk

Niepokorna australijka wydała właśnie swój pierwszy solowy album, który – co było do przewidzenia – brzmi w sumie jak wszystko, co do tej pory wydała Brody Dalle z zespołami The Distillers i Spinnerette, czyli w wielkim skrócie punk i alternatywa. Jeżeli nawet nie kojarzycie tych zespołów, a lubicie QOTSA, to i Brody Dalle (żona Josha Homm’a) może wam się spodobać.

Chris Robinson Brotherhood

Gatunek: blues rock/psychodeliczny rock

Skoro niepokornie i punkowo już było, to co powiecie na nutkę psychodeli i blues rocka? Chris Robinson Brotherhood trochę przybliży was do bardziej hipisowskich klimatów i przechodzenia od smętnego grania, do wygrywania zakręconych, psychodelicznych dźwięków. Idealna płytka na nudnawy wieczór.

Damon Albarn

Gatunek: indie pop

Everyday Robots, to kolejny na dzisiejszej liście solowy album artysty, który już zdążył sobie przez lata wypracować kilka pozycji w dyskografii. O kim mowa? O Damonie Albarnie, członku Blur i Gorillaz, który wydał wczoraj album tak smętny, jak nic co do tej pory wyszło spod jego rąk. Warto słuchać? Jeżeli chcecie trochę spokojniejszych brzmień (czyli nic co łączyłoby się z Blur), to owszem, warto słuchać. Poza tym Damon dosyć ciekawie się słucha na płycie, która w zasadzie wyrywa się kategoryzacji.

Lykke Li

Gatunek: indie pop

Lykke Li wraca z trzecim krążkiem, dobrym? Oj dobrym! Można się było tego spodziewać w sumie, Lykke Li swojego czasu wychylała się z każdego radioodbiornika jaki tylko istniał. Na I Never Learn ciężko jednak znaleźć przeboje pokroju I Follow Rivers, najnowszy album Lykke Li to raczej wyważona płyta, niemniej, bardzo przyjemnie wkręcająca się na dłuższy czas w zwojach mózgu.

Nicole Atkins

Gatunek: rock alternatywny/folk

Wychowana na Johnnym Cashu i The Ronettes, Nicole Atkins stara się celować swoją muzykę trochę między starym graniem rodem z lat 60-tych, a współczesnym folkiem i indie popem. Ta mieszanka jak na razie udaje się Atkins świetnie, czego przykładem jest jej kolejny album Slow Phaser. Świetna pozycja na ten tydzień.

Pixies

Gatunek: rock alternatywny

Indie Cindy - długo wyczekiwany krażek Pixies pojawił się w streamingu. Dinozaury alternatywnego grania jednak… rozczarowują. Poważnie, po Pixies można spodziewać się czegoś więcej, a tymczasem serwują swoim fanom parę „brzęczących” riffów i nazywają to powrotem do korzeni, ech. Cieżko jednak było pominąć Pixies w tym tygodniu, dlatego z nudów, ostatecznie możecie przesłuchać Indie Cindy

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA