REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Deadpool i jego chłopak? Nie, tu nie chodzi o poprawność polityczną

Przemysł rozrywkowy cały czas próbuje nas oswajać z innymi orientacjami seksualnymi niż ta heteroseksualna. Zmęczeni poprawnością polityczną, nie lękajcie się. Jeżeli Deadpool będzie miał faceta, to będzie to równie poryty związek, co sam protagonista.

04.01.2017
20:44
deadpool ryan reynolds
REKLAMA
REKLAMA

Film Deadpool zaskoczył właściwie wszystkich. Niskobudżetowy film o szalonym superbohaterze podbił serca fanów, którzy nie mogą się już doczekać sequela. A ten powstanie z całą pewnością, plany produkcyjne są już całkiem zaawansowane.

Ryan Reynolds, współtwórca sukcesu Deadpoola i główny aktor filmu przyznał w wywiadzie dla Variety, że chciałby nieco rozwinąć panseksualizm odgrywanej przez siebie postaci. Co prawda miłość do kobiety okazała się jednym z istotniejszych wątków pierwszego z filmów, ale postać i szaleństwo Deadpoola nie powinny temu stać na przeszkodzie.

deadpool class="wp-image-48687"

Zwłaszcza, że komiksowy pierwowzór, nie miał problemów z popędem seksualnym w kierunku dowolnej z płci.

Na razie nie jest jasne czy pomysł Reynoldsa trafi(ł) do scenariusza. Pierwszy film bardzo podkreślał prawdziwą i szczerą miłość Deadpoola do jego Vanessy, więc, jak przypuszczam, musiałoby się głównej bohaterce przydarzyć coś bardzo niedobrego.

REKLAMA

Cieszę się jednak z czegoś zupełnie innego. Nie mam żadnego problemu z homoseksualną miłością w filmach, a co najwyżej z jej infantylnym przedstawianiem, co powoli staje się zmorą i utrapieniem Hollywood. Wszystko musi być cholernie poprawne polityczne, by nie urazić mniejszości seksualnych.

Deadpool ma szansę pokazać związek dwóch facetów w zupełnie inny sposób. Chory, poryty, pełen sarkazmu, cynizmu i autoironii. Tak jak cały film i jego główny bohater. Ów związek może być, w swojej koncepcji, powiewem świeżego powietrza. Zresztą tak, jak cały pierwszy film.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA