REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Fani „Gry o tron” w żałobie. W wieku 82 lat zmarła Diana Riggs, czyli Olenna Tyrell

Każdy fan serialu „Gra o tron” ma swojego ulubieńca czy ulubienicę. W większości chodzi o pierwszoplanowe postaci, ale Olenna Tyrell doskonale wybiła się z tłumu postaci. I to głownie dzięki fenomenalnej roli Diany Riggs. Niestety, właśnie dowiedzieliśmy się, że 82-letnia aktorka zmarła w wyniku choroby nowotworowej.

10.09.2020
18:05
diana riggs nie żyje
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie miesiące nie należą do szczęśliwych dla fanów popkultury. Przybywa bowiem informacji o śmierci kultowych postaci kina, literatury i muzyki. Ledwie dzisiaj rano informowaliśmy o przedwczesnej śmierci wokalisty bluesowego Gienka Loski, a świat kultury otrzymał kolejny cios.

W wieku 82 lat zmarła aktorka Diana Riggs, znana z występów w produkcjach takich jak „Gra o tron” i „W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”.

Do najsłynniejszych ról Riggs należą Emma Peel z kultowego serialu „Rewolwer i melonik”, Arlena Stuart Marshall ze „Zło czai się wszędzie” oraz księżna Buccleuch z powstałego w 2016 roku serialu „Victoria”. Na początku swojej kariery z powodzeniem występowała też na deskach Royal Shakespeare Company. Większość współczesnych widzów najmocniej będzie ją jednak kojarzyć przede wszystkim z dwóch tytułów wymienionych na początku. Diana Riggs była przecież jedyną dziewczyną Bonda, która mogła pochwalić się małżeństwem ze słynnym agentem 007.

diana riggs nie żyje class="wp-image-441739"

W krótkim tekście wspomnieniowym nie sposób wyrazić uwielbienia, jakie w stosunku do postaci Olenny Tyrell i jej odtwórczyni odczuwali fani „Gry o tron”. Wielu z nich uważało wręcz, że to właśnie odstawienie tej bohaterki na boczny tor stanowiło jeden z najbardziej oczywistych przykładów na słabość finałowych sezonów. Urodzona w Doncaster aktorka również podkreślała wielokrotnie w wywiadach, że uwielbiała grać Olennę, bo matrona rodu Tyrellów „miała same najlepsze kwestie”.

REKLAMA

Diana Riggs w marcu 2020 roku dowiedziała się, że choruje na nowotwór.

Jak przekazali BBC Entertainment agent gwiazdy i jej córka, Rachel Stirling (również aktorka), ostatnie miesiące życia Riggs spędziła szczęśliwie w swoim domu i w otoczeniu rodziny, wspominając swoje niezwykłe życie oraz liczne zawodowe osiągnięcia. Zmarła spokojnie we śnie nad ranem 10 września.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA