REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zwiastun "Don’t Breathe" pokazał, że to pierwszy horror od długiego czasu z naprawdę ciekawą koncepcją

Chociaż uwielbiam horrory, wypadłem z obiegu, jeżeli chodzi o nowe produkcje. Od czasu "Conjuring" najzwyczajniej w świecie nie widzę niczego ciekawego dla siebie. Zmienia to dopiero "Don’t Breathe".

11.08.2016
10:33
Don’t Breathe to horror z naprawdę ciekawym pomysłem
REKLAMA
REKLAMA

"Don’t Breathe" to nadchodzący horror od Urugwajczyka Fede Alvareza. Reżyser to gwiazdka ostatnich lat w sektorze filmów grozy. Mężczyzna dostał 13 milionów dolarów na nakręcenie nowej wersji "Evil Dead". Fede nie tylko zyskał swoim dziełem przychylność fanów i krytyków, ale zarobił dla wytwórni ponad 100 milionów amerykańskich dolarów.

Teraz Fede Alavez powraca ze swoim najnowszym projektem - horrorem "Don’t Breathe".

Film wywraca do góry nogami koncepcję niewinnych, młodych ofiar, których bezpieczeństwo narusza jakiś potwór bądź szaleniec z tasakiem. Tym razem bohaterami horroru zostaje grupka ludzi, którzy postanawiają okraść starszego mężczyznę. W dodatku niewidomego.

Chociaż powodem kradzieży jest chęć pozyskania środków na ucieczkę od patologicznych rodzin, przestępstwo pozostaje przestępstwem. Mamy do czynienia z grupą młodych rzezimieszków, co samo w sobie jest już powiewem świeżości. Zazwyczaj musimy przecież oglądać zapłakanych nastolatków, którzy mieli ochotę na zakrapiane imprezy i niezobowiązujący seks.

Owi protagoniści - antagoniści podejmują jednak bardzo złą decyzję, ponieważ niewidomy mężczyzna wcale nie jest bezbronny. Wręcz przeciwnie. W miarę zagłębiania się w domostwo starszego jegomościa, złodzieje odkrywają coraz więcej przerażających elementów. Chęć zdobycia życiowych oszczędności innego człowieka zamienia się w walkę o zachowanie życia.

REKLAMA

"Don’t Breathe" wygląda naprawdę interesująco. Mamy tutaj „niedobrych” bohaterów oraz „tego złego”, który wcale nie wygląda jak mutant, potwór albo szaleniec z maczetą. Wiele ujęć jest realizowanych za dnia, w jasnym świetle. Przy takich okolicznościach Fede Alvarez będzie musiał nas straszyć naprawdę dobrymi scenami. Na to liczę.

"Don’t Breathe" będzie miało swoją premierę już 26 sierpnia 2016 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA