REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Diuna od twórcy Blade Runnera 2049 będzie wierna książce. Jest szansa, że doczekamy się dwóch części filmu

Producenci donoszą, że film Dune Denisa Villeneuve’a przedstawi wydarzenia z książki raczej wybiórczo. Resztę prawdopodobnie ma uzupełnić potencjalny sequel.

24.07.2018
17:00
Dune wierność książce
REKLAMA
REKLAMA

Diuna to kultowa powieść science-fiction z 1965 roku, która po dziś dzień należy do najlepiej sprzedających się pozycji gatunku. Film Dune będzie drugą próbą przeniesienia jej na ekrany kin, po pierwszej, dość kontrowersyjnej autorstwa Davida Lyncha z 1984 roku. Podejmie się jej Denis Villeneuve, reżyser Nowego początku i Blade Runnera 2049.

Villeneuve od samego początku wspominał w wywiadach, że jeżeli realizacja filmu dojdzie do skutku i on będzie za nią odpowiadał, to planuje nakręcić nie jedną, a dwie produkcje. To były jednak wyłącznie plany i gdybania. Tym razem mamy oficjalne potwierdzenie.

Film Dune od Denisa Villeneuve opowie historię z pierwszej połowy książki.

Brian Herbert, producent wykonawczy filmu poinformował na swoim koncie na Twitterze, że otrzymał czwartą już wersję scenariusza. Informuje przy okazji o podziale filmu na dwie części. Pierwsza na pewno będzie realizowana. Druga zapewne tylko w momencie, gdy ta poprzednia odniesie komercyjny sukces – choć to już tylko nasze przypuszczenia.

REKLAMA

Rozdzielenie na dwa filmy wydaje się być skokiem na kasę, ja jednak jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania. Diuna to gruba, kilkusetstronnicowa opowieść, jeden film pełnometrażowy mógłby za bardzo ją spłycić. A Villeneuve to reżyser, który uwielbia w swoich dziełach poświęcać wiele czasu najmniejszym szczegółom.

Data premiery nie jest jeszcze wyznaczona, film nadal jest w fazie planowania.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA