REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Te gwiazdy zaczynały jako dziecięce aktorki Disneya. Jak dalej potoczyła się ich kariera?

Kiedy Miley Cyrus po raz pierwszy założyła blond perukę supergwiazdy pop, miała 14 lat. Selena Gomez była tylko rok starsza, gdy pojawiła się w roli czarodziejki, podobnie jak Demi Lovato, która w wieku 16 lat wystąpiła u boku braci Jonas. Od czasu premiery takich seriali i filmów jak "Hannah Montana", "Czarodzieje z Waverly Place" czy "Camp Rock" minęły niemal dwie dekady. Co teraz dzieje się z dziecięcymi gwiazdami Disneya?

01.10.2023
16:37
Te gwiazdy zaczynały jako dziecięce aktorki Disneya. Jak dalej potoczyła się ich kariera?
REKLAMA

Dyskusję o młodych gwiazdach Disneya i mrocznych stronach ich kariery rozpoczęła niedawno Alyson Stoner. Aktorka, znana głównie z filmów "Camp Rock" i "Camp Rock 2: Wielki finał", w podcaście "Dear Hollywood" podzieliła się traumatycznymi momentami, które miały miejsce, kiedy była jeszcze dzieckiem. Opowiedziała m.in., dlaczego dziecięce gwiazdy są skazane na porażkę, wyliczając problemy, z którymi mierzyli (lub mierzą się) jej rówieśnicy z branży. Wspominała także o niekomfortowych sytuacjach na planie, a także o przywłaszczaniu sobie jej gaży przez dorosłych.

Na temat produkcji Disneya pisaliśmy także w innych artykułach na łamach Spider's Web:

REKLAMA

Niektóre gwiazdy, które swoje młodzieńcze lata spędziły na planie seriali i filmów Disneya, podobnie jak Alyson, mają za sobą równie bolesne przeżycia. Wiele znanych twarzy zniknęło z telewizji i zrezygnowało z kariery na rzecz rodziny. Inni dziecięcy aktorzy gładko przeszli z występów w produkcjach dla młodzieży do wysokobudżetowych hollywoodzkich tytułów, a niektóre młode artystki porzuciły aktorstwo i postanowiły spełniać się w przemyśle muzycznym. Jak potoczyło się życie najpopularniejszych gwiazd Disneya?

Co obecnie robią dziecięce gwiazdy Disneya? Na początek - Demi Lovato

Demi Lovato to aktorka, która dała się poznać szerszej publiczności dzięki roli Mitchie Torres w serii filmów "Camp Rock". Po kilku udanych występach w innych produkcjach Disneya, Demi postanowiła zmienić tor swojej kariery, porzucając aktorstwo na rzecz muzyki. Od 2008 roku piosenkarka wydała 9 albumów, a niektóre z nich pokryły się nawet złotem. Niemal rok po premierze krążka "Tell Me You Love Me", w lipcu 2018 roku świat obiegła informacja, że Demi Lovato przyjęła niemal śmiertelną dawkę narkotyków, po których doznała trzech udarów mózgu i zawału serca. Niedawno artystka przyznała, że 5 lat po tym traumatycznym wydarzeniu nadal przeżywa jego skutki, co objawia się w wadzie wzroku i słuchu. Wzloty i upadki w karierze Demi Lovato zostały przedstawione w 7-odcinkowym serialu dokumentalnym "Dancing With the Devil". W 2021 roku piosenkarka określiła siebie jako osobę niebinarną i od tego czasu określa się zarówno zaimkami neutralnymi płciowo, czyli they/them, jak i żeńskimi she/her.

Nie tylko Demi Lovato zmagała się z problemami ze zdrowiem. O swoich przejściach opowiedziała także Selena Gomez.

Choć aktorka nie zaczynała swojej kariery w produkcjach Disney Channel, to dopiero udział w serialu "Czarodzieje z Waverly Place" przyniósł jej większą rozpoznawalność - 15-letnia wówczas gwiazda wcieliła się w rolę Alex Russo, a w międzyczasie pojawiała się także w innych produkcjach Disneya. Odkąd Selena zadebiutowała na ekranie, regularnie pojawiała się w różnego rodzaju filmach, rozwijając jednocześnie swoją karierę muzyczną. Piosenkarka jest autorką kilkudziesięciu singli i trzech albumów. W 2014 roku artystka zachorowała na toczeń i w związku z tym 2 lata później wycofała się na jakiś czas ze świateł reflektorów. W 2018 roku przyznała, że miała wiele problemów w związku z depresją i stanami lękowymi, wspominając o micie piękna, który dotyka wiele kobiet. Zainspirowana tym doświadczeniem, we wrześniu 2020 roku założyła firmę kosmetyczną Rare Beauty, która ma na celu przełamanie nierealistycznych standardów doskonałości. Selena spełnia się także aktorsko - od sierpnia 2021 roku można ją oglądać w serialu "Zbrodnie po sąsiedzku" na platformie Disney+.

W pełni aktorsko spełnia się także Zendaya, która obecnie jest jedną z najpopularniejszych gwiazd młodego pokolenia.

Aktorka pojawia się najważniejszych i najgłośniejszych produkcjach, jej nazwisko zna cały świat, a mało kto pamięta, że Zendaya zaczynała jako gwiazda Disney Channel - w 2010 roku zadebiutowała rolą Rocky w serialu "Taniec rządzi", a następnie pojawiła się w kilku innych produkcjach tej stacji. Przełom w jej karierze nastąpił w 2017 roku, kiedy wcieliła się w MJ w filmie "Spider-Man: Homecoming", gdzie zagrała u boku swojego obecnego partnera - Toma Hollanda. W 2021 roku zadebiutowały trzy produkcje z Zendayą w jednej z głównych ról: "Spider-Man: Bez drogi do domu", "Malcolm i Marie" oraz wybitna "Diuna", w której aktorka zagrała wraz z Timotheem Chalametem. Rok później miała miejsce premiera głośnego serialu HBO dla młodzieży - "Euforia" - gdzie Zendaya wcieliła się w Rue Bennett. Za rolę nastolatki po odwyku aktorka zdobyła m.in. Złoty Glob oraz dwie nagrody Emmy.

Inną ścieżkę kariery wybrała Miley Cyrus. Gwiazda porzuciła aktorstwo i spełnia się obecnie jako piosenkarka.

REKLAMA

Najpierw jednak artystka zadebiutowała w roli supergwiazdy pop w serialu "Hannah Montana". Miley zagrała w produkcji wraz z ojcem, Billy Ray Cyrusem, gwiazdą muzyki country. Po zakończeniu zdjęć Cyrus pojawiła się w kilku filmach dla nastolatków, m.in. "Ostatnia piosenka" czy "LOL", a w 2019 roku wystąpiła w jednym z odcinków serialu "Czarne lustro".

W mediach, więcej niż o karierze aktorskiej, mówiło się jednak o życiu prywatnym Miley; gwiazda zaczęła bowiem mocno manifestować swoją przemianę, chcąc uwolnić się od wizerunku słodkiej gwiazdy Disneya. Najpierw piosenkarka ścięła włosy, zaznaczając swój ostry wizerunek, a w 2013 roku zszokowała fanów nowym teledyskiem do piosenki "Wrecking Ball", na którym naga kołysze się na gigantycznej, metalowej kuli. W tym samym roku na gali Video Music Awards widzowie zobaczyli Miley, ubraną w lateksową, beżową bieliznę, która, twerkując i ocierając się o Robina Thicke'a, wykonała serię dwuznacznych pozycji. W 2019 roku u piosenkarki zdiagnozowano obrzęk Reinkego, co mocno wpłynęło na jej barwę głosu. W styczniu 2023 roku zadebiutował kawałek "Flowers", promujący krążek "Endless Summer Vacation", którym pobił rekord w serwisie Spotify, a w sierpniu światło dzienne ujrzał utwór "Used To Be Young", w którym Miley rozlicza się ze swoją przeszłością.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA